Back To Top
PANİK YOK, EVDEN ÇIKMA YETER!

PANİK YOK, EVDEN ÇIKMA YETER!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.03.2020
PANİK YOK, EVDEN ÇIKMA YETER!
- A +

 Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüs vakaları Türkiye’de artış gösterirken, çevre il ve ilçelerden korona teşhisi koyulan hasta haberleri gelmeye başladı. Akçakoca yetkililer ise, çok mecbur kalınmadıkça evden çıkılmaması yönünde vatandaşa uyarıda bulunuyor.

Komşu ilimiz Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan, “  Zonguldak’ta da vakalar var. Öyle bir iki tane de değil… “ açıklamasını Akçakoca TV’de okuyun. koronavirüs şüphesiyle hastanede tedavisi devam eden bir kişinin yüksek risk taşıdığı ve tetkiklerinin devam ettiği öne sürüldü.

Koronavirüs riskiyle mücadele için her gün yeni yasaklar getirirken, yetkililer vatandaşları mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları konusunda uyarıyor. Akçakoca Kaymakamlığı, Akçakoca Belediye Başkanlığı, uyarı üzerine uyarı yapıyor. Sağlık Bakanlığı yeni düzenlemelerle koronavirüse karşı tedbirlerini artırırken yeni vakalara karşı hastanelerde de teyakkuza geçildi.

TESTLER DEVAM EDİYOR

Düzce ve Sakarya illerinde de durum farklı değil.  Koronavirüs şüphesi görülen yada yüksek ateş ve nefes darlığı nedeniyle hastanelere sevk edilen vatandaşların hastalık taşıyıp taşımadığına ilişkin testler  yapılıyor, yapılmaya devam ediliyor. Yetkililer şu ana kadar Düzce’de olumsuz vakaya rastlanmadığını dile getirirlerken vatandaşların mutlaka kurallara uymayısını istiyor.

Hastalık Şüphesi olanlar karantinaya alınıyor

 Hastalık şüphesi taşıyan kişiler sağlık kuruluşlarında karantina altına alınırken virüs taşıma riski yüksek olduğu değerlendirilen kişilerde izole odalara alınıyor.

14 GÜN KURALINA UYALIM, EVİMİZDEN ÇIKMAYALIM

Koronavirüsün yayılmasını önlemek ve hastalığın önüne geçmek için vatandaşların evden çıkmamaları konusunda uyarılar devam ediyor. Hastalığın önüne geçilmesi için sosyal mesafenin korunarak temastan kaçınılması gerektiğinin altını çizen yetkililer vatandaşları 14 gün kuralına uymaları çağrısını yineliyorlar.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.