Back To Top
Komşuda vaka sayısı hızla artıyor. Öyle bir iki tane de değil…

Komşuda vaka sayısı hızla artıyor. Öyle bir iki tane de değil…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.03.2020
Komşuda vaka sayısı hızla artıyor. Öyle bir iki tane de değil…
- A +

Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan duyurdu...Zonguldak’ta da vakalar var. Öyle bir iki tane de değil…

 Bir simit fırını çalışanı ile bir banka görevlisinde koronavirüs tespit edilmesi üzerine açıklama yapan Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan,  corona virüs ile mücadelede evde kalınması çağrısı yaparak, "Hekim olarak uyarıyorum. Bu süreci en sağlıklı atlatmak için evde kalın" dedi.

“ Zonguldakımızda da vakalar var diyen Zonguldak Belediye Başkanı Doktor Ömer Selim Alan,   Öyle bir iki tane de değil. Bu çok hızlı yayılıyor. Sizlerden rica ediyorum. Belediye başkanı olarak değil, bir kardeşiniz olarak, hekim olarak söylüyorum. Mümkün olduğu kadar evden çıkmayın” uyarısında bulundu.

Belediye başkanı sokağa çıkıp uyardı

Zonguldak ilinde alınan tedbirlere rağmen vatandaşların sokağa çıkması üzerine Zonguldak Belediye Başkanı ve İl Hıfzı Sıhha Kurulu Üyesi Dr. Ömer Selim Alan da sokağa çıkarak vatandaşları tek tek uyardı. Banka kuyruğunda sıra bekleyenlere 'sosyal mesafe' uyarılarını sık sık yineleyen Başkan Selim Alan, 'Evde Kal' çağrısını da hatırlattı.

 " RİCA EDİYORUM EVDE KALIN" DİYE UYARDI

Türkiye genelinde  can kaybının yaşandığını çok sayıda vakaların olduğunu aktaran Başkan Selim Alan, Zonguldak'ta da vakaların olduğuna dikkat çekti. Alan, "Zonguldakımızda da vakalar var. Öyle bir iki tane de değil. Bu çok hızlı yayılıyor. Sizlerden rica ediyorum. Belediye başkanı olarak değil, bir kardeşiniz olarak, hekim olarak söylüyorum. Mümkün olduğu kadar evden çıkmayın. 65 yaş üstü, kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarınız, dostlarınız vardır. 112'yi arayın. Vefa sosyal destek grubunu kurduk. Valimizin liderliğinde biz destek olalım. Rİca ediyorum dışarıya çıkmayın. Bu şekilde bunu engellememiz çok zor. Zonguldak'ta ne yazık vurdum duymazlık had safhada. Cadde normal gün gibi kalabalık. Maskeyle falan da bunu kolayına öyle koruyamayız. El hijyenine dikkat edeceğiz. Tokalaşmayacağız. Bir de evimizde kalacağız" diyerek vatandaşları uyardı.

Simit fırını çalışanında Corona Virüs çıktı

Zonguldak Merkez Soğuksu’da faaliyet gösteren Köroğlu Simit Fırınında çalışan bir personelde Corona Virüs tespit edildi.

Hastanede tedavi gören simit fırını çalışanının test sonuçları pozitif çıktı. Simit Fırını kapatıldı.

BANKA ÇALIŞININDA VİRÜS ÇIKTI

Halk Bankası Zonguldak Şubesinde bankada çalışan bir personelin Corona Virüs testinin pozitif çıkması nedeniyle, banka akşam saatlerinde boşaltılarak ekipler tarafından ilaçlanmaya başlandı.

Dezenfekte ekiplerince Bankanın iç kısmı ve dışarıda bulunan ATM bölümü ilaçlanarak dezenfekte edildi. Bankanın ise hizmetlerini mobil olarak sürdürecekleri öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni