Back To Top
YALAN HABERE SORUŞTURMA

YALAN HABERE SORUŞTURMA

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.03.2020
YALAN HABERE SORUŞTURMA
- A +

 Bugün Kalıcı Konutlar Bölgesinde çekilen bir fotoğrafın bir çok sosyal medya hesabından paylaşılarak yanlış algı yaratması Düzce Valiliğini harekete geçirdi. Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Düzce Valiliği Şu ifadelere yer verdi; "İlimizde koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan uygulamaları sosyal medya hesapları üzerinden, yanlış anlaşılmalara sebebiyet  verecek şekilde paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir. 

Sosyal medyada yer alan konuyla alakalı olmak üzere; ateşi yükselen hasta, sağlık görevlilerince kişisel koruyucu ekipman ile tedbir amaçlı olarak evinden alınmış, Düzce Üniversitesi Araştırma Hastanesinde gerekli tahliller yapılmış ve rahatsızlığının Covid-19 vakası ile ilgisi bulunmadığı anlaşıldığından taburcu edilmiştir.

Sosyal medya hesaplarından dezenformasyon amaçlı paylaşımlarda bulunarak yalan haber yayan şahıs/şahıslar hakkında soruşturma açılmıştır.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilimizde Valiliğimizin koordinesinde kamu kurum ve kuruluşları sistemli ve organize bir şekilde gerekli tüm önlemleri almaktadırlar. Vatandaşlarımızın, resmi açıklamalar  haricinde yapılan dezenformasyon amaçlı bilgi ve paylaşımlara itibar etmemesi önem arz etmektedir" denildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni