Back To Top
39 KİŞİ BOLU'DA KARANTİNAYA ALINDI

39 KİŞİ BOLU'DA KARANTİNAYA ALINDI

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.03.2020
 39 KİŞİ BOLU'DA KARANTİNAYA ALINDI
- A +

Yunanistan’dan Türkiye’ye getirilen aralarında öğrencilerinde bulunduğu 39 Türk vatandaşı, uçaktan indikten sonra koronavirüs önlemleri kapsamında Bolu’ya getirilerek öğrenci yurdunda karantina altına alındılar. Kolombiya’dan da 10 kişilik grubun Bolu’ya getirilmesi bekleniyor.

Yunanistan’da yaşayan Türk vatandaşları gece saatlerinde uçakla İstanbul’a getirildi. Havalimanından otobüse bindirilen aralarında öğrencilerinde bulunduğu 5’i kadın 39 kişilik grup Bolu’ya gönderildi. Yunanistan’dan gelen grup polis ekipleri eşliğinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy kampüsünde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Tokadi Hayrettin öğrenci yurduna getirildi. Polis ekipleri yurdun çevresinde geniş güvenlik önlemi alırken yurdun önü ve girişi demir bariyerlerle kapatıldı.

Özel kıyafetli polisler tarafından kimlik kontrolleri yapılan grup daha sonra yurt binasına alındı. Sağlık ekipleri tarafından da ateşleri ölçülüp kanları alınan grup, daha sonra odalarına yerleştirildi. 39 kişilik grup 14 gün boyunca Bolu’da karantinada kalacaklar. Kolombiya’dan gelecek 10 kişilik grubunda Bolu’ya gönderilmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorumlar
Çok mantıklı niye virüsü bir noktada kontrol altında tutalımki? Böyle şehir şehir dolaştırırsak daha çabuk ülkeye yayılır. O alınlarınızdan öpüyorum sizi. Bravo...
yeni