Back To Top
Zabıta ekiplerinin korona virüs mesaisi sürüyor

Zabıta ekiplerinin korona virüs mesaisi sürüyor

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.03.2020
 Zabıta ekiplerinin korona virüs mesaisi sürüyor
- A +

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında market, çay ocakları ve manavlarda denetleme yaptı.

Akçakoca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında marke, çay ocakları ve manavlarda denetleme yaptı.

Akçakoca Belediyesi, tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden korona virüs ile ilgili, ilçe çapında üzerine düşen görevleri yerine getirmeye devam ediyor. Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs kapsamında yayınlanan genelge kapsamında, faaliyetlerini geçici olarak durdurması gereken işletmeleri kontrol ederek işletmelere karara uyulması konusunda uyarılar yaptı. Yayınlanan genelge kapsamında, faaliyetleri geçici süreyle ikinci bir emre kadar durdurulan işletmelerin bu karara riayet etmesinin toplum sağlığı için çok önemli olduğuna dikkat çeken Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz, denetimlerin aralıksız süreceğini söyledi.


"Bu günleri hep birlikte atlatacağız"

Zabıta ekipleri, ilçe genelinde sürdürdüğü denetimlerde işletme sahiplerinden kurallara uymalarını ve belediye ekiplerince dağıtılan korona virüse karşı alınacak önlemleri anlatan 14 altın kural afişlerini işletmelerinin camlarına asarak vatandaşların bilgilendirilmesine katkı sağlamalarını istedi. Başkan Yanmaz, işletme sahiplerine ve vatandaşlara "Tedbiri elden bırakmayın. Şu an derdimiz, Avrupa'nın yaşadığını bu topluma yaşatmamak. Onun için devletin yetkili kurumlarının ne söylediğine herkes maksimum riayet etmeli. Bu kurallar ve kısıtlamalar hem kendi sağlığımız hem toplum sağlığı için çok önemli. Panik yapmadan kurallara uyarak, el ele vererek, hep birlikte bu günleri de atlatacağız. Bu dönemde, mümkün olduğunca evlerimizde istirahat edelim. Dışarı çıktığımızda da aramızda bir metre mesafe bırakarak sosyal mesafemizi koruyalım" uyarısında da bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
Malesef akcakocamizda halk son derece bilinçsizce hareket ediyor.buraya virüs hiç uğramayacakmis gibi rahatlar.birtek insanın şehre gelmesine bakar.suyu avuçlarinin içinde sizdirmadan tutmak ne kadar zorsa virüs bulaşan bir şehirde bu virüsü kontrol altına almak o kadar zor.Hala uyarı yapılan esnaflar bana birşey olmaz diyor.evet sana olmaz belki ama kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar ne olacak.
çuhalılı 20.03.2020 - 19:09:30
BİM e teşekkürler her işyeri yapmalı bu arada BİM deki arkadaş çok karizmatik çıkmış
yeni