Back To Top
OTOBÜS GÜZERGÂH SÜRELERİ UZATILDI

OTOBÜS GÜZERGÂH SÜRELERİ UZATILDI

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.03.2020
 OTOBÜS GÜZERGÂH SÜRELERİ UZATILDI
- A +

Akçakoca Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada, Korona virüs (Kovid-19) salgını nedeni ile toplu taşıma araçlarının güzergâh saatlerinde değişikliğe gidildi. Buna göre, otobüslerin kendi güzergâhlarındaki geçiş saatleri 20 dakikadan 30 dakikaya uzatıldı.

Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz ş, dünyanın ve Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu dönemin farkında olduklarını vurgulayarak, "Korona virüsten korunma anlamında kamu otoritelerinin uyarıları ve aldığı önlemleri destekliyoruz. Tüm imkânlarımızı kamunun aldığı tedbirleri desteklemek ve halk otobüslerini bu süreçte güvenli alanlar olma özelliğinin sürdürülebilirliğini sağlamak için seferber ediyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Halk otobüslerinde ve ortak yaşam alanlarında kamu sağlığının her şeyin önünde tutulduğunu kaydeden Başkan Yanmaz, bu dönemde kazançları kaybetme korkusu ile değil; halk sağlığını gözeterek hareket edeceklerini ve tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına yanlarında olmaya, kamu otoriteriyle tam bir uyum içerisinde hizmet vermeye devam edeceklerini ifade ederek halk otobüslerinin güzergâh geçiş saatlerini20 dakikadan 30 dakikaya uzattıklarını belirtti.

Yorumlar

Yorumlar
Sure uzatilmasi daha cok yogunluga yol acmiyacakmi.sureyi kisaltip araç sayisini arttirsinlarki otobusler daha az yolcuyla daha az riskle yolcu taşir.
yeni