Back To Top
Korona günlerinde kazma kürek kazı çalışması yaptılar...

Korona günlerinde kazma kürek kazı çalışması yaptılar...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.03.2020
Korona günlerinde kazma kürek kazı çalışması yaptılar...
- A +

Devletin bütün kurumları korona virüsle topyekun mücadele ederek, Düzce Belediyesinin Konuralp kazı alanında kazma kürek yürüttüğü kazı çalışması tartışmalara neden oldu.

 Koronavirüs nedeniyle Sağlık Bakanlığı 14 kuralını yayınladı, yakın temastan kaçının dedi ancak Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ve ekibi Konutalp’te omuz omuza vererek hem kazı yaptılar hemde fotoğraf çektirdiler. Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar tartışma konusu oldu.

 Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde özellikle vatandaşların mecbur kalmadıkça yan yana gelmemeler ve aralarında belli bir mesafe olmaları konusunda uyarının da yer aldığı 14 maddelik bir metin yayınlandı.

 Ancak Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Konuralp’e giderek tarihi kazı çalışmalarını yerinde inceledi. İnceleme yetmezmiş gibi Özlü’nün beraberinde Konuralp’e giden Kadın Kolları üyeleri ve belediye çalışanları omuz omuza kazı yaparak virüs tehlikesini hiçe saydılar. Yine inceleme sonunda omuz omuza çekilen fotoğraf sosyal medyada paylaşılınca tepkilere neden oldu.

 Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar tartışma konusu oldu. Sosyal medya kullanıcılarının bir kısmı devlet kurumlaırnın hastalıkla mücadele bir bütün içinde mücadele etmesi gerekirken, böylesi fotoğraflarının mücadelenin ruhuna gölge düşürebileceği yorumunda bulundular.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni