Back To Top
Çay ocakları kapatılınca, vatandaş sokakta kaldı...

Çay ocakları kapatılınca, vatandaş sokakta kaldı...

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -17.03.2020
Çay ocakları kapatılınca, vatandaş sokakta kaldı...
- A +

Akçakoca'da koronavirüs riski ve virüsün yayılmasını önlemek için çay ocakları, kafeler ve kahvehaneler kapalı kaldı Ancak vatandaş sokağa alışkanlığından vazgeçmedi...

 Dünyayı etkisi altına alan ölümcül koronavirüs nedeniyle toplu alanlarda bulunmak ve yakın temasta olmak büyük risk taşıyor.

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine "koronavirüs tedbirleri" konulu ek bir genelgede, çay ocağı, kahvehane ve kafe işletmecilerinin ikinci bir emre kadar kapatıldığını duyurdu.

Bu genelgenin ardından Akçakoca’da , çay ocağı, kahvehane ve kafe işletmecileri de koronavirüs riski sebebiyle ve virüsün yayılmasını önlemek amacıyla işyerlerini açmadı.

Sabah saatlerinden itibaren şehir merkezine inen vatandaşlar,  kapalı olan çay ocakları ve kahvehanelerin bulunduğu sokağı tıka basa doldurdular.

KURALLARA UYMAYANA CEZA

Akçakoca Kaymakamlığı,  genelgesine uymayanlara ise ceza kesileceği ve işyerlerinin kapatılacağı öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Haftada iki gün çalışıp geçinmeye çalışıyom er şimdi kaveler kapalı yardım istiyoz, yardım alamıyoz, ben book mu yiyeceğim, ila kaymakamı mı araya sokmak lazım,zor durumdayım ,sesimi dıyurun
1-)Ayakta adam çay içiyor. 2-) Dizi çekimi olmadığına göre bunca milletin gezmesi doğru mu? 3-) Orda ne isleru var. 4-) Çay ocağının kapısı açık. 5-) Yanlışsam düzeltin.
Lokantalarda çalışanlar tulum giyerek çalışmalı. Hasta olmamalarının garantisi var mı? Başkasından bulaşırsa ne olacak. Yemek yaparken paketlerlen bulaşmayacağının garantisi var mı?
yeni