Back To Top
FATURALAR SAHTEDİR DİYEMEM...ÖNCEKİ DÖNEMDEN KALMA BİR TAKIM BORÇLAR VAR

FATURALAR SAHTEDİR DİYEMEM...ÖNCEKİ DÖNEMDEN KALMA BİR TAKIM BORÇLAR VAR

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -14.03.2020
FATURALAR SAHTEDİR DİYEMEM...ÖNCEKİ DÖNEMDEN KALMA BİR TAKIM BORÇLAR VAR
- A +

 AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, katıldığı yerel TV programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 İl merkezinde yaptığı basın toplantısı sonrası Düzce kamuoyunda büyük yankı uyandıran sözlerine açıklık getiren Başkan Keskin, geçmiş seçim çalışmaları nedeniyle partinin iş yaptığı bazı yerel şirketlere borçlu olduğunu ve bu borçların genel merkezin bilgisi dahilinde olduğunu söyledi.

Bahse konu faturaların sahte ya da şişirilmiş olup olmadığına da değinen Keskin, “Bu faturalar sahtedir diye bir şey söylemem mümkün değil, ben kul hakkına girmem “ yorumunda bulundu.

“2015 yılından 2018 yılına kadar yapılan farklı seçim dönemlerinde, bazı firmalar AK Parti seçim çalışmasında çeşitli işler yapmıştır” diyen Başkan Keskin, “Bu çalışmalar faturalandırılmıştır, ama ben bu faturaların içeriğine hiçbir zaman girmedim. Çünkü ben yoktum o dönemde, kul hakkına girmek istemiyorum” dedi. 

1 milyon liranın üzerinde tutarı olan bu faturaları genel merkeze gönderdiğini söyleyen Mustafa Keskin, “Konu Genel merkez  inceliyor, genel merkez tarafından takip ediliyor. Eğer genel merkez MYK kararıyla bu faturaları ödüyorsa zaten ödeyecek”  yorumunda bulundu.

13 AYLIK DÖNEMDE KİMSEYE BORCUMUZ YOK

 “Medyada (AK Parti borçlu, kirasını ödeyemiyor) şeklinde haberler çıkınca biz bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık” diyen İl Başkanı Mustafa Keskin, böyle bir şeyin olmadığını, 13 aylık dönemde kimseye borcumuzun olmadığını söylemek istedik. Hatta orada bir basın mensubu da siz geçmiş dönemleri mi söylüyorsunuz diye sorunca, hayır dedik, orada da düzelttim zaten. Ama ne hikmetse sanki ben cevap vermemişim gibi, anlamak istedikleri gibi yazdılar” ifadelerinde bulundu.

ÖNCEKİ DÖNEMLERDE BİR TAKIM BORÇLAR VAR

 Mustafa Keskin açıklamalarına şöyle devam etti:

“Diğer taraftan, tabi ki o toplantıda basın mensubu arkadaşımız daha da ileri gitti ve kendilerine borcumuzun olduğunu ifade etti. Evet daha önceki dönemlerde bir takım borçlar var. Siyasi Partiler kanununa göre tüm siyasi partilerin il başkanları, ilçe başkanları, belde başkanlarının o siyasi partiyi borçlandırma yetkisi yoktur. Yani bir bütçeniz vardır, genel merkezden gelen bir bütçe vardır, Diyelim ki genel merkezden size 10 lira geliyor, siz bu 10 lirayla harcamaları yapmak zorundasınız, eğer üstünde harcama yapıyorsanız siz bu parayı cebinizden harcamak zorundasınız. Türkiye'nin hiçbir yerinde herhangi bir siyasi parti borçlandırılamıyor, bu yasal bir şey.

FATURALAR GENEL MERKEZİN BİLGİSİNDE

 Gelelim diğer kısma; 2018'de, 2015'te ya da farklı seçim dönemlerinde bizden önce, bazı firmalar seçim çalışmalarında çeşitli işler yapmıştır. Bunlarla ilgili iddiaları vardır. Faturalandırılmıştır. Ben bu faturaların içeriğine hiçbir zaman girmedim. Çünkü ben yoktum o dönemde, bunlar yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum, kul hakkına girmek istemiyorum. Bu faturaları genel merkez inceliyor. Eğer genel merkez MYK kararıyla bu faturaları ödüyorsa zaten ödeyecek. Bunlar genel merkez tarafından takip ediliyor. Bize düşen bunları genel merkeze iletmek. Böyle bir durumu da genel merkeze ilettim. Ama geçmiş dönemlerdeki herhangi bir kimse için bunlar yapılmamıştır, edilmemiştir diyecek bir insan değilim. Onlara da saygı duyuyorum. Genel merkez faturaları aldığında bizim bilançomuzdan çıkarttı.  Düzce'ye iki tane müfettiş gönderdi. Bunlarla ilgili geçmiş dönemlerdeki sorumlu arkadaşları ve il başkanını dinledi. Bunlar nedir, ne değildir diye. Hatta Ben de onların yanında değildim. Bunları bilançodan çıkarttı. Bu faturalar genel merkezin bilgisi dâhilinde. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yani şu yanlış anlaşılmasın; bu faturalar basit rakamlar değil. 1 Milyonun üzerinde bir fatura var. Bu rakamlarla ve faturalarla ilgili benim şahit olmadığın bir konuda açıklama yapmam doğru değil. Bunların hepsi genel merkez tarafından incelenip karara bağlanacaktır. Biz kimsenin mağdur olmasını istemeyiz, Bende istemem. Genel merkeze önceki dönemdeki arkadaşlar anlattı.”

FATURALAR SAHTEDİR DİYEMEM

Açıklamasının sonunda kimsenin kul hakkına girmek istemediğini söyleyen Mustafa Keskin, bahse konu faturalar içinse “sahtedir” diyemeyeceğinin altını çizdi.

Keskin sözlerini,  “Bunları ilgili firmanın bildiğini düşünüyorum. Değişik illerden bize gelen tebligatlar oldu. Bunlarla ilgili cevapları verdik. Bunlar da bu işi bilmesi lazım. Kimin sorumlu olduğunu. Dediğim gibi bu genel merkez kanalıyla inceleniyor. Bizim dönemimizde bu harcamalar olmadı, bunun şahidi ben değilim. Yok bu faturalar işte sahtedir, diye bir şey söylemem mümkün değil. Kimsenin kul hakkına girip alacağına ipotek koymayı zaten istemem. Genel merkez karar verir biz de burada uygularız. Sonuç bu” diyerek tamamladı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu okudugum habere bu güzel davamızın bir hizmetkarı olarak cevap veriyorum kimse dediklerime kırılmasın haklıyı haksızı bilmem DAVA ZEVAL görüyor kenan even malkocoglu.
yeni