Back To Top
AKÇAKOCA’YA TOBB TARAFINDAN 12 DERSLİKLİ İLKOKUL YAPILIYOR

AKÇAKOCA’YA TOBB TARAFINDAN 12 DERSLİKLİ İLKOKUL YAPILIYOR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.03.2020
AKÇAKOCA’YA TOBB TARAFINDAN 12 DERSLİKLİ İLKOKUL YAPILIYOR
- A +

OKUL İÇİN İMZA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Akçakoca’ya yapılacak olan 12 derslikli ilkokul için Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde protokol imza töreni gerçekleştirildi. İmza törenine katılan Akçakoca TSO Başkanı Mehmet Pazvant, Akçakoca’ya kazandırılan yatırımın haklı gururunu yaşadığını belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 81 ilde okul açma çalışmaları devam ediyor. Düzce merkezde açılan okul dışında bu sefer Türkiye’de ilk kez bir ilçeye Akçakoca’ya TOBB tarafından okul açılışı gerçekleştirilecek.

Bunun için Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde protokol imza töreni gerçekleştirildi. Törene Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Akçakoca Kaymakamı Yasin Özrtük,Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, TOBB Başkan Yardımcısı  Ayhan Zeytinoğlu, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Karslıoğlu, Akçakoca TSO Başkanı Mehmet  Pazvant katıldı.  İmza töreni öncesi açıklamalarda bulunan TOBB Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu şu ifadelere yer verdi:

“Odalar Birliği malumunuz 81 ilde okul  yaparak ülkemize katkıda bulunmaya çalışıyor. İlk defa bir ilçe olarak Akçakoca’mızın o büyük sel felaketinden sonra bir katkımız olması noktasında bir düşüncemiz olmuştu. Önce bir takım yardımlar yapalım dedik ama daha sonra kalıcı olması adına Sayın Valimizden ve Oda Başkanımızdan gelen talepler üzerine bunun bir okul olması yönünde bir karar verdik. Biz bu okulun Akçakoca’mıza, ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah oradan çok güzel çocuklar yetiştiririz. Ben burada aranızda olmaktan çok memnun olduğumu belirtmek isterim. “

Vali Zülkif Dağlı da TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederek şu sözlere yer verdi:

“Burada gerçekten Mehmet Hisarcıklıoğlu Başkanımızınım ilçemize  çok güzel bir jesti oldu. Önceden bildiğiniz gibi il merkezimizde Odalar Birliğinin yaptığı ve geçen yıl Rıfat Başkanımızın da katılımıyla açılışını yaptığımız bir okulumuz vardı. Yine Akçakoca ilçemizde sel felaketinin olması ve Akçakoca Ticaret Odası Başkanımızın da talebi üzerine okul yapılması uygun görüldü. Biz de Başkanımızdan aynı şekilde talep ettik. 12 derslikli bir ilkokulu çok ihtiyaç olan  bir bölgeye, Akçakoca’nın merkezi bir bölgesine okulumuzu yapmaya başlayacağız. Temennimiz en kısa sürede bitirme suretiyle eğitim – öğretime hep birlikte daha geniş katılımla bu okulu açmaktır. Gıyabında ben Odalar Birliği Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah ilçemize hayırlı uğurlu olsun diyorum.”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Akçakoca’ya okul yapılmasının haklı sevincini yaşadığını söyleyen Akçakoca TSO başkanı Mehmet Pazavant, yatırımın Akçakoca’ya kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından imza töreni gerçekleştirildi.

Yeni yapılacak okulun, Çuhalı çarşıda daha önce yıkımı yapılan Akçakoca Süha Güven Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin bahçesine yapılacağı öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni