Back To Top
ANIT PARK’TAN ÇANAKKALE’YE

ANIT PARK’TAN ÇANAKKALE’YE

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.03.2020
ANIT PARK’TAN ÇANAKKALE’YE
- A +

 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü nedeniyle Düzce’de bulunan Bisikletliler Kulübü Başkanı Selim Cicu önderliğinde 30 bisikletli Çanakkale’ye gitmek için Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın katılımıyla Anıt Park’tan hareket etti.

 

Düzce Bisikletliler Kulübü Başkanı Selim Cicu ve bisikletçilerin anlamlı programları ara vermeden devam ediyor. 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle 30 bisikletçinin Çanakkale’ye hareket etmesi nedeniyle düzenlenen programa Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da katıldı. Düzenlenen programla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Dağlı, şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz gibi bisiklet ekibimizi Çanakkale’ye gönderiyoruz.  İçinde milli takım sporcumuzun da olduğu 30 tane ekibimizden oluşan içinde 2 tane takımımız var. Bisiklet sporunun Düzce’de çok aktif olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bundan sonra inşallah 31 Mayıs itibariyle Türkiye’nin en büyük organizasyonu ilimizde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Onun da hazırlıklarına bisikletçiler kulübümüzle başladık. Tabi şu anda bildiğiniz gibi şehitler haftasındayız. 18 Mart vesilesiyle bisikletçilerimiz Çanakkale’ye gidecekler. İnşallah sağ salim, sağlık içerisinde geri dönecekler. Burada bir mesaj veriyorlar. Birincisi Düzce’de bisiklet sporun yapmanın uygun olduğunu, ayrıca şehitlerimize bir vefa örneği, gazilerimizi anma şeklinde böyle bir etkinliği düzenleyip gelecekler.”

 3 günde Çanakkale’ye varmayı düşündüklerini belirten Düzce Bisikletliler Kulübü Başkanı Selim Cicu da etkinlik hakkında şu açıklamalara değindi:

“Şehitler haftası için burada toplanmış bulunuyoruz. Güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyoruz. Biz Düzce’de gençleri topladığımız zaman, bir araya geldiklerinde unutmamaları gereken genç bir şehidimiz Eren Bülbül var. Bugün burada olmamızın sebebi 18 Mart Şehitleri Anma programı dahilinde şehitlerimize saygı sürüşüdür. 515 kilometre süreceğiz ve 30 tane bisikletçimiz var. Gençlerimizle inşallah kazasız belasız bu etkinliği bitirmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz Çanakkale’ye 3 günde varmak. Bugün ilk molamız Yalova, yarın ki molamız Bandırma ve son günde Çanakkale’de olacağız inşallah.”

Konuşmaların ardından 30 bisikletçi Çanakkale’ye gitmek için yola çıktı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni