Back To Top
Emekli asker cinayetinin sır perdesi aralandı

Emekli asker cinayetinin sır perdesi aralandı

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.03.2020
Emekli asker cinayetinin sır perdesi aralandı
- A +

Otomobilinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren ve Hrant Dink cinayetine adı karışan emekli Jandarma İstihbaratçı Astsubay Şeref Ateş’in cinayet şüphelileri 24 saat geçmeden polis operasyonuyla yakalandı. Şüpheliler; K.B., E.K. A.G. evlerinde yakalanarak gözaltına alındı.

 Düzce merkez Çamköy Mahallesi Çevre Yolu üzerinde dün gece saatlerinde yaşanan cinayetin sır perdesi aralandı.

Cinayetin ardından hızla başlatılan soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde titiz bir çalışma yürüten Düzce İl Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri kısa sürede şüphelilerin kimliklerini tespit etti.

Bu doğrultuda şahısların yakalanması için operasyon düğmesine basan ekipler,  emekli Jandarma İstihbaratçı Astsubay Şeref Ateş cinayetini işledikleri iddiasıyla şüpheliler K.B., E.K. A.G.’yi evlerinde yakalayarak gözaltına aldı.

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede, cinayetin ayrıntılarına yer verildi. Buna göre; şüpheliler K.B., E.K. ve A.G.’nin, Şeref Ateş ile alkol almak için buluştukları, beraber bir süre  araç içerisinde alkol aldıktan sonra Şeref Ateş’in aracı ile şahıslardan ayrılarak Çamköy istikametine doğru ilerlediği aktarıldı. Şüpheliler K.B. ve A.G.’nin araçla takip ettikleri Şeref Ateş’in aracını yolda durdurdukları bu sırada şüpheli K.B. ile Şeref Ateş arasında henüz bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktığı ve şüpheli K.B.’nin yanında bulunan ruhsatsız silahla ateş etmesi sonucu Şeref Ateş’in olay yerinde öldüğü bildirildi.

Cinayet şüphelileri K.B., A.G ve E.K.’nin ev ve araçlarında yapılan aramada suç aleti olan bir adet ruhsatsız tabancaya el konulurken, şahısların emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni