Back To Top
Kaşıkoğlu İlk fotoğrafa girdi

Kaşıkoğlu İlk fotoğrafa girdi

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.03.2020
Kaşıkoğlu İlk fotoğrafa girdi
- A +

 Eski Bakan Ali Babacan, aylarca süren çalışması sonrası yeni partisi DEVA'yı tanıttı. Yeni partinin tanıtım toplantısının AK Parti'nin kuruluşunun açıklandığı Ankara'daki Bilkent Otel'de yapılması dikkat çekti. Babacan, kurucu üyelerle birlikte fotoğraf çektirirken, 90 kişilik listeye giren Metin kaşıkoğlu'da  da tarihi fotoğrafa girdi.

 Eski Bakan Ali Babacan, genel başkanlığını üstlendiği yeni partisi Demokrasi ve Atılım Partisi’nin tanıtımını yaptı. Babacan’ın açıkladığı parti programında ülkedeki sorunların temelinde başkanlık sisteminin olduğuna dikkat çekilirken, genel başkanın en fazla 10 yıl görev yapabileceği belirtildi.

PARTİ PROGRAMI

AK Parti'yle yolları ayırarak Demokrasi ve Atılım Partisi'ni (DEVA) kuran Ali Babacan parti programını açıkladı. Adaletten basın özgürlüğüne, ekonomiden dış politikaya kadar pek çok konuda hükûmete eleştirilen yöneltilen parti programında, Türkiye'nin temel sorunlarının temelinde Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin yattığına dikkat çekildi. Ankara Bilkent Oteli'nde gerçekleştirilen ve basına tanıtılan programda, referandum sonucunda yapılan Anayasa değişikliğiyle TBMM ve yargının işlevsizleştiği belirtildi. DEVA'nın programında Yükseköğretim Kurulu'nun da (YÖK) kaldırılacağı yer alıyor. Genel başkanın en fazla 10 yıl süreyle görev alacağı parti programına göre, İlkeler ve Değerler Kurulu da oluşturulacak.

Korku siyaseti hepimizi yordu

Genel Başkanı Ali Babacan, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “Korku siyaseti hepimizi yordu artık. Çalışanlarımız her an işini kaybetme korkusuyla yaşıyor” ifadelerini kullandı.Babacan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:“Hepimizin gönlü biraz buruk. Evlatlarımızı şehit verdik. Ülkemizin her alanda sürekli zemin kaybetmesi yüreğimizi dağlıyor. İnsan haklarının ihlal edilmesi, özgürlüğümüzün kısıtlanması ızdırap yaratıyor.

Ayrıştırıcı, ötekileştirici siyaset dili toplumumuzu sürekli geriyor. Korku siyaseti hepimizi yordu artık. Çalışanlarımız her an işini kaybetme korkusuyla yaşıyor. Yatırımcımız, sanayicimiz önünü göremiyor, varolma mücadelesi veriyor. Eğitim en önemli sorun alanı olarak hâlâ önümüzde. Sağlık sistemimiz hızla bozulma sinyalleri veriyor.”

BİRLİKTE İLK FOTOĞRAF

Babacan Türk siyasi tarihine geçecek olan kurucular kurulu üyeleriyle birlikte fotoğraf çektirdi. Fotoğrafta 2 dönem AK Parti’den Düzce milletvekilliği ve 1 dönem de AK Parti Düzce İl Başkanı olan Metin Kaşıkoğlu da yer aldı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni