Back To Top
ÇUHALI PLAJLARININ İHALESİ YAPILDI...

ÇUHALI PLAJLARININ İHALESİ YAPILDI...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -12.03.2020
ÇUHALI PLAJLARININ İHALESİ YAPILDI...
- A +

 Akçakoca Belediyesi, duyurusunu daha önce yaptığı plaj ihaleleri sonuçlandı.

2 farklı plaj noktası için yapılan  ihalenin 18 nolu bölümünü Emine Balıkçılar, 19 nolu bölümü  Şerif Ali Serdaroğlu kazandı.

Akçakoca Çuhalı plajının 2 bölümü için ihale yapıldı. Bugün Belediye Encümen toplantı salonunda yapılan ihaleye ilgi yüksekti.

Belediye Başkan yardımcısı  Yüksel Yılmaz başkanlık ettiği ihale komisyonunda, başkan yardımcısı Şenol Yazgan ile meclis üyeleri Hanife Pazvant Tetik ve Kadem Direk ihalede hazır bulundular.

İki ayrı ihale, önce açık artırma ile kiralama teklifleri ardından  kapalı zarf teklif usullü ile ihale edildi.

9 taliplinin teklif verdiği 18 nolu İlk plaj ihalesini Emine  Balıkçılar’ın verdiği en yüksek yıllık kiralama bedeli olan 85 bin lira teklifle kazandı.

19 nolu ikinci plajın ihalesi ise 8 talipli teklif verdi, 111 bin lira bedel veren Şerif Ali Serdaroğlu ihaleyi kazanan taraf kazandı.

Yorumlar

Yorumlar
Cavit 13.03.2020 - 00:15:13
Anayasa şöyle diyor: “Sahil şeritlerinden yararlanmada öncelikle kamu yararı gözetilir” Anayasada kıyılarla ilgili ilkeler 3621/3830 sayılı ‘Kıyı Kanunu’ ile düzenlendi. Bu kanuna göre, kıyı, kıyı çizgisi ile kıyı kenar çizgisi kalan alandır. Bu alanlar devletin hüküm ve tasarrufu altındadır ve mülkiye konu olmamaktadır. Mülkiyete dair kazanılmış hak ilkeleri, kıyılarda geçerli kabul edilmemektedir. Kıyı herhangi bir tahsis işlemine gerek olmaksızın doğrudan doğruya doğal yapısından dolayı herkesin serbestçe yararlanmasına sunulmuş sahipsiz kamu malıdır. Hiçbir karşılık ödenmeksizin herkesin kıyılardan ortaklaşa yararlanma hakkı vardır.
bu rakamlarla para kazanmak için ya plajlara paralı geçiş koyup gelenden geçenden para alacaklar ya da sadece plaja gelenleri fahiş fiyatlarla öpecekler. 3-4 ay bile sürmeyen bir sezon için rakamlar çok yüksek. 12 ay bile açık olsa aylık kira neredeyse 10.000 tl. turizmde Bodrum'u geçmeyi fiyatlarla başaracağız sanırım.
yeni