Back To Top
Türk Büyükleri Akçakoca'da

Türk Büyükleri Akçakoca'da

 - 10 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.03.2020
Türk Büyükleri Akçakoca'da
- A +

 Tarih bilincini gelecek kuşaklara aktarılmasına çok  özel hassasiyet gösteren Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, Türk büyüklerine ait büstleri Akçakoca’ya getirtti.

Batı Karadeniz’in İncisi olarak bilinen Akçakoca ilçesine turizmi canlandırmak, ve gelecek nesillere tarih bilinci aktarma adına,  tarihte kurulan 16 Türk Devletini temsilen 16  Türk Büyüklerine ait  büstleri, Yalı Mahallesi Merkez Camii karşısına koyulması planlanıyor.

Bu kapsamda, Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz’ın , Akçakoca turizmini canlandırmak adına Ankara’da yaptırdığı 16 adet Türk Büyüğü heykeli Akçakoca’ya getirildi. Akçakoca’nın görselini değiştirecek olan heykeller deneme amaçlı Yalı Mahallesi Merkez Camii karşında bulunan park alanına yerleştirildi.

Türklerin tarihte en çok devlet kuran millet olduklarına vurgu yapan Başkan Okan Yanmaz, “Tarihine ve geçmişine sahip çıkmayan milletlerin geleceği olmaz, tarih bizim en güçlü ve en temel hazinemiz. Çocuklarımızın  tarihini bilmesi, okuması ve araştırmasını önemsiyoruz. Bu bilinçten hareketle, 16 Türk Büyüğü Heykelleri ile  bu tarihi görünür kılmayı amaçlıyoruz” dedi.

16 adet Türk Büyüğü heykellerinin alt yapısının hazırlanmasının ardından Merkez camii karşısında bulunan meydana yerleştirilecek.

Yorumlar

Yorumlar
ads 12.03.2020 - 08:48:51
Allah c.c. un Kuran-ı Kerim'in de açıkça haram kıldığı yasakladığı heykeller memleketin heryerini işgal etti bereketini kaçıracak ilçemizin o ekiden dikilen 3 lü heykeli de kaldıracağınıza daha beter etmişsiniz
Ak troller 12.03.2020 - 08:46:15
Melih Gökçek dinozor dikerken hiç sesiniz çıkmadı. Tebrikler başkan sonuna kadar destekliyoruz.
Düne Kadar Atamız Mustafa Kemalin Heykelini Dikmekten Başka Bir Cacığa Yaramayan Yaratıklar, Bu Heykellere Yorum Yapar Olmuş. Bizansın Torunumusunuz Yoksa Firavununmu
Sayın başkanım heykele vereceğeniz parayı otobüs alıp da veya harı uzatarak üniversite ye otobs seferleri düzenlesenizde biz de faiş fiyatlardan kurtulsak sonrada sizi teprik etmek için ziyaret etsek daha güzel olmazmı hem tarih bilinçi gelecek kuşaklara aktarmak heykelle olmaz eğtimle olur
fadime 11.03.2020 - 22:18:53
akçakoca bu gidişle heykeller şehri olarak anılacak. bu gurur size yeter.ne kadar övünseniz azdır. akçakoca buna müstehak. oyalanın bakalım. muasır medeniyet uzaya giderken, siz cahiliye dönemine geri dönün. bilmemek ayıp değil, lakin bilmediğini bilmemek ahmaklıktır. eğer ölçü buysa, akçakocanın tamamına heykel dikelim. böylece, Türk büyüklerinin ruhu huzura erer, halk da cehaletten kurtulup aydınlanır. Allah sizi ıslah etsin. ıslah olmuyorsanız, bildiği gibi etsin vesselam !!! Çapı bu kadar akçakocanın.ağlanacak haline güler.
serifali 11.03.2020 - 21:21:50
akçakocalının kafası bu kadar çalışır işte.HEYKEL. heykelin bu millete ne faydası var. millet karnı acıkınca heykelleri yemesin sakın!!! 20-30 tane daha heykel dikin de, rekorlar kitabına girersiniz belki. beyin bitmiş abi.ne desen boş. bu heykelleri temizlemek için, imamoğlu gibi bir de temizlikçi görevlendirirsin artık. boş millete boş icraat.
ali yılmaz 11.03.2020 - 20:11:04
hizmet heykel dikmekle olmaz a kardeşim. Türk büyüklerine hizmet ancak, İLBER ORTAYLI, YAVUZ BÜLENT BAKİLER VS... gibi hocaları davet eder, milletin bu büyüklerimizi daha iyi anlamalarına yardımcı olursun.konferans yaptırırsın yani..heykele bakmakla olmaz hizmet.. madem aleyna tilki yi akçakoca getirmeye cesaret ettin, milleti zehirledin..şimdi de İLBER hoca gibi bilim adamlarını davet et de, kendini affettir... yoksa heykelle bu milleti kandırma.
hasan delihasan 11.03.2020 - 19:44:45
Allah akıl-fikir versin. Memlekette heykel dikmek, Türk büyüklerine ve halka hizmet olarak sunuluyor.sorsan Alparslan kimdir diye, çoğu tanımaz.bize heykel lazım, fikir lazım değil... heykeliniz bol olsun öyleyse !!!
h.cumur 11.03.2020 - 19:30:53
HER YERİ HEYKELLE DOLDURARAK TÜRK BÜYÜKLERİNE SAHİP ÇIKILMAZ..BU BİR GAFLET.. DOĞRU OLAN, O BÜYÜKLERİN FİKİRLERİNE, İDEALLERİNE ÖNEM VERİP, GELECEK NESİLLERE AKTARMAKTIR. HER YERİ TÜRLÜ TÜRLÜ HEYKELLERLE DOLDURUP, BİR HİZMET YAPTIĞINI İDDİA EDENİN AKLINA ŞAŞAYIM. BİZ ADAM OLMAYIZ.MİLLET UZAYA GİDER, BİZ HALA HEYKELLE OYALANIYORUZ.YUH !!!
Bravo başkanım çok yerinde bir karar tebrik ediyorum size
yeni