Back To Top
Ali Babacan, Demokrasi ve Atılım Partisi’ni (DEVA) bugün kuruyor

Ali Babacan, Demokrasi ve Atılım Partisi’ni (DEVA) bugün kuruyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -9.03.2020
Ali Babacan, Demokrasi ve Atılım Partisi’ni (DEVA) bugün kuruyor
- A +

  AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun süredir kuruluş çalışmalarını yürüttüğü partisinin başvurusunu bugün yapacak. Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) isimli partinin kurucu sayısının 90 kişi olması bekleniyor.

 Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan liderliğindeki partinin kuruluş başvurusu bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’na yapılacak. Adı DEVA (Demokrasi ve Atılım Partisi) olan yeni partinin kuruluş toplantısıysa çarşamba günü Ankara Bilkent Oteli’nde düzenlenecek.

Medyada  yer alan habere göre, yeni partinin kurucu sayısı 90 kişi. Kuruculardan bazılarının şu isimler olması bekleniyor:

Gülay Göktürk, Nihat Ergün, Metin Gürcan, Sadullah Ergin, Mustafa Yeneroğlu, Fazıl Hüsnü Erdem, Selma Aliye Kavaf, Ayşe Ezgi Yıldırım, Ali İhsan Merdanoğlu, Kerem Altun, Oğuzhan Aygören, Tunahan Elmas, Mehmet Emin Ekmen.

 İki dönem AK Parti milletvekilliği ve  bir dönem de AK Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan Metin Kaşıkoğlu, attığı tweette, "Derdi veren, devasını da verir " mesajı ile Babacan'ın kuracağı partide yer alacağı mesajı verdi.

Kurucular arasında ismi geçen Mustafa Yeneroğlu’nun sosyal medya hesabından gece yarısı attığı tweet, partinin kuruluşunu haber veren dair bir mesaj niteliği taşıyor.

Demokrasimizin gün geçtikçe daha fazla tahrip edildiği, temel hak ve özgürlüklerin her gün daha fazla ezildiği, yargının ve yasamanın tahakküm altında nerdeyse tamamıyla işlevsizleştirildiği bir ortamda ortak özlemimiz olan özgürlükçü ve müreffeh Türkiye ideali için çözüm vakti.

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni