Back To Top
PAZARTESİ BÜYÜK GÜN! KUM TEMİZLEME MAKİNESİ SAHAYA İNİYOR...

PAZARTESİ BÜYÜK GÜN! KUM TEMİZLEME MAKİNESİ SAHAYA İNİYOR...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.03.2020
PAZARTESİ  BÜYÜK GÜN! KUM TEMİZLEME MAKİNESİ SAHAYA İNİYOR...
- A +

Akçakoca plajlarının  ihtiyacını karşılamak üzere alınan 1 milyon 400 bin TL değirendeki Kum Temizleme makinası Pazartesi günü sahaya iniyor.

Devlet- Belediye iş birliğinin en güzel örneği olarak gösterilen uygulama ile, Akçakoca’ya kum temizleme makinası kazandırıldı. Alınan makine, Pazartesi günü Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın katılacağı törenle, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a teslim edilecek.

35 km  sahil şeridi olan Akçakoca’nın bugüne kadar alınmayan kum temizleme makinası  pazartesi günü Çuhallı plajında yapılacak törenin ardından temizliğe başlayacak.

17-18 temmuz sel felaketi sonrası Akçakoca’yı ziyarete gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan, Okan Yanmaz tarafından istenen makine, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın da özel girişimi ile Düzce Özel İdare tarafından satın alındı.

bu görüntüler tarih olacak

Amerika’dan getirildiği ve 1.4000.00 tl olduğu ifade edilen aracın, Akçakoca’nın plajlarını en ince ayrıntısına kadar temizleyeceği ve bu makine sayesinde plajlarımızın daha temiz kalacağı ifada edildi.

Bu kapsamanda, 9 Mart Pazartesi günü saat 14,00’de, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın katılımı ile Çuhallı çarşı plajında tören düzenlenecek.

çer çöp yakılmayacak, makine ile toplanacak

Saat 14,00’de yapılacak törende Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, kum temizleme makinası  ile kumsalda test sürüşü yapacak. Ardından makine Akçakoca Belediyesine teslim edilecek.

Saat 14:00 itibarıyla Çuhallı plajında başlayacak etkinlikte Kaymakam Yasin Öztürk ve kurum müdürleri katılacak.

Vali Zülkif Dağlı, devir teslim töreninin ardından sırasıyla Diyanet Gençlik Merkezi,

15 Temmuz Parkı ve Yukarı Mahalle Vilayetler Birliği Konağı'nda incelemeler yapacak.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni