Back To Top
BORCU İNKAR ETTİ, TÜM ESKİ İL BAŞKANLARINI ZAN ALTINDA BIRAKTI

BORCU İNKAR ETTİ, TÜM ESKİ İL BAŞKANLARINI ZAN ALTINDA BIRAKTI

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.03.2020
BORCU İNKAR ETTİ, TÜM ESKİ  İL BAŞKANLARINI ZAN ALTINDA BIRAKTI
- A +

 AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, basın toplantısında sarf ettiği sözlerle "çam üstüne çam devirdi. Seçim kampanyaları döneminde parti il başkanlığı imza ve kaşeli faturaları inkar eden İl başkanı Keskin, “ AK Parti’de son bir yıldır bundan önceki gibi har vurup harman savurma dönemi bitmiştir “ diyerek, kendinden önce görev yapan il başkanlığı yapan isimleri töhmet altında bıraktı.

 

 REİS İÇİN 5, KENDİSİ İÇİN 10 DAKİKA KONUŞTU

CHP'li Engin Özkes'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerini eleştirmek için kameraların karşısına geçen İl Başkanı Mustafa Keskin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı savunmak için yalnızca 5 dakikalık hazır metni okudu. Daha sonra "yerel konulardan bahsetmek istiyorum" diyerek söze başlayan Keskin'in kullandığı kelimeler ve kırdığı potlar salonda bulunanları şaşkına çevirdi.

Hazır metni okumasının ardından yerel sorunlara değinen Keskin’in  kullandığı ifadeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Düzce'deki temsilcisine hiç yakışmadı. Keskin, kadın partililerin de bulunduğu ve basına açık olan toplantıda sarf ettiği "Yalancı", "Kucağa Koşanlar", "Bazılarına Duruşumuz Batabilir" gibi mahalle ağzı ile siyaset yapması büyük tepki çekti. Muhalefet partilerinin kullandığı dili eleştirmek için basın toplantısı düzenleyen Keskin, kendisinin kullandığı sokak ağzı üslubu ile inandırıcılığını bitirdi.

GEÇMİŞİ SİLDİ ATTI

2004 yılından bu yana görev yapan  AK Partili İl Başkanlarını, milletvekillilerini ve Belediye Başkanlarını hiçe sayan konuşmalara imza attı. Keskin'in bu tavrı, güç zehirlenmesi olarak yorumlandı. Sanayi çarşısı ile ilgili yaptığı konuşmasında "Yıllardır burayı bitiremeyenler bugün çıkıp bize bir şey söyleyemezler" şeklindeki ifadeler kullanması,  "2004 yılından bu yana Düzce'yi muhalefet mi yönetiyor" sorusunu akıllara getirdi.

STK’LARA GÖZDAĞI

 Parti içi çatışmaları düzenlediği basın toplantısında ayyuka çıkaran Keskin, ucu açık yaptığı konuşmalar ile ne anlatmak istediği ise tam olarak anlaşılamadı. Aynı konu için kullandığı "STK'lar siyaset yapamaz, yetkisi olmayan insan söz sahibi değildir" cümlesi ile hangi STK'ya göz dağı vermek istediği ise merak konusu oldu.

TÜM İL BAŞKANLARI ZAN ALTINDA

Mustafa Keskin konuşmasının bir bölümünde, kendisinin göreve geldiği tarihi kastederek "Bir yıldır har vurup harman savurma devri bitmiştir" ifadeleri ise salonda soğuk duş etkisi yarattı. 2004 Yılından bu yana İl Başkanlığı görevi yapan, Sait Tut, Mustafa Yılmaz, Fevai Arslan, Metin Kaşıkoğlu ve Hikmet Keskin'i töhmet altında bırakan Keskin kimin ne savurganlık yaptığı sorularına ise kaçamak cevaplar verdi.

BORCUMUZ YOK YALANI

Yetimin fukaranın hakkından bahseden Keskin, Oxijen Medya başta olmak üzere Düzce'de bulunan bazı işletmelere olan belgeli borçları inkar etti.

Faturalı ve il başkanlığı kaşeli  parti borçlarını inkar ederek yalancı pozisyonuna düşen Mustafa Keskin, "Kimseye Bir kuruş borcumuz yok" diyerek icra yolunu gösterdi. Oxijen TV görsel yayın yönetmeni Nevzat Cingirt’in, “ peki bu faturalar sahte mi sorularını geçiştiren Keskin, partinin böyle bir borcu yok demekle yetindi.

BU DİLE HALK PRİM VERMEZ

Muhalefet partilerinin kullandığı dili eleştirmek için basın toplantısı düzenleyen, ancak yerel meselelere değinirken kullandığı dil, salonda soğuk duş etkisi yarattı. Keskin, kadın partililerin de bulunduğu ve basına açık olan toplantıda sarf ettiği "Yalancı", "Kucağa Koşanlar", "Bazılarına Duruşumuz Batabilir" gibi mahalle ağzı ile siyaset yapması büyük tepki çekti.

Basına açık bir ortamda ve kadınların arasında bu dili kullanan Keskin’in seçim döneminde kapalı kapılar ardında nasıl bir üslup kullandığı merak edenler, Mustafa Keskin’in ve onun gibi düşünenlerin kullandığı bu dil yüzünden 1 milletvekilliği ile  5 belediyenin kaybedildiği yorumlarında bulundu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni