Back To Top
ÇKS başvuru süresi uzatılsın

ÇKS başvuru süresi uzatılsın

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.03.2020
ÇKS başvuru süresi uzatılsın
- A +

 “Fındık üreticilerimizin bazıları çeşitli nedenlerle 2019 yılı için çiftçi kayıt sistemi başvurularını zamanında yapamamış ve bu nedenle fındık alan bazlı gelir desteğini alamama durumuyla karşı karşıya kalmıştır” denildi.

 CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, çiftçi kayıt sistemi başvurularını kaçıran fındık üreticilerinin mağduriyetlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) taşıyarak, başvuru süresinin uzatılmasını istedi. Başvuru süresi uzatılmadığı takdirde, birçok fındık üreticisinin mağdur olacağı belirten CHP’li Kaya, “Fındık üreticilerimizin alan bazlı gelir desteğinden yararlanabilmeleri için her yıl çiftçi kayıt sistemine başvurularını, süresi içerisinde yapmaları gerekmektir.

Fındık üreticilerimizin bazıları çeşitli nedenlerle 2019 yılı için çiftçi kayıt sistemi başvurularını, zamanında yapamamış ve bu nedenle fındık alan bazlı gelir desteğini alamama durumuyla karşı karşıya kalmıştır. Fındık üreticilerimiz geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da başvuru süresinin uzatılmasını talep etmektedirler. Sayın Tarım Bakanımızdan ricamız, fındık üreticilerimizin bu talebine kulak vermesi ve fındık alan bazlı gelir desteği müracaat süresinin uzatılmasıdır” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni