Back To Top
Ağıralioğlu'dan Erdoğan'a eleştiri... Şehitler ölmez ama bugün devlet adamlığı ölmüştür

Ağıralioğlu'dan Erdoğan'a eleştiri... Şehitler ölmez ama bugün devlet adamlığı ölmüştür

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -1.03.2020
Ağıralioğlu'dan Erdoğan'a eleştiri... Şehitler ölmez ama bugün devlet adamlığı ölmüştür
- A +

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı konuşmasını parti olarak üzülerek dinlediklerini ifade eden İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, "Şehitler ölmez ama devlet adamlığı ölmüştür" dedi.

 İyi Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İdlib'de şehit olan askerler varken siyaset konuşmayı parti olarak kendilerine yakıştıramadıklarını ifade eden Ağıralioğlu, "Cumhurbaşkanlığı makamından, her türlü siyasi ayrılığımıza rağmen, 83 milyonu ordumuzun arkasında bir ve beraber edebilecek, bir konuşmayı sükunetle bekledik. Lakin bugün Cumhurbaşkanlarımızın yüzümüze iyi gelir diye beklediğimiz vakur konuşması yerine konut satışından bira şişelerine, turist sayısından araba satışına kadar mesuliyetsiz bir konuşmasına şahit olduk" dedi.

Ağıroğlu sözlerine şöyle devam etti:

"35 şehidimiz vardı bugün bir şehidimizin daha haberi geldi 36 şehidimiz var. 83 milyon yaralıyız, başımıza baş seçtiğimiz birinin bizimle siyasi başarılarının mutluluğunu paylaşmaması anlayabiliriz ama başımıza baş seçtiğiniz birinin hüznümüzü paylaşmamasını anlayamayız. Cumhurbaşkanlığı makamının sessizliğini anlayamayız, başımıza baş seçtiğimiz birinin her türlü cümlesine tahammül edebiliriz, bunca şehidimiz varken sanki şehitlerimiz yokmuş gibi cümle kurmasına tahammül edemeyiz"

"DEVLET ADAMLIĞI ÖLMÜŞTÜR"

Bu hissizliğiyle memleket, millet yönetilemez diyen Ağıralioğlu, "Bugün Sayın Cumhurbaşkanı'nın konuşmasında görülmüştür ki; şehitler ölmez ama devletin dili ölmüştür. Şehitler ölmemiştir ama devletin dili ölmüştür; devlet adamlığı ölmüştür; nezaket ölmüştür; vefa ölmüştür; izan duygusu ölmüştür; merhamet ölmüştür"

"BU TOPRAKLAR BU MERHAMETSİZLİKLE İDARE EDİLEMEZ"

Devletin vazifesi Şehitler Tepesi'ni doldurmak değildir diyen Ağıralioğlu, "Devletin vazifesi yaşatma iradesi ile 'İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın' idealini dilinde mücevher, müjdeleyici bir siyasi iradeye dönüştürme siyasetidir. Yaptığı hataların bedelini kanıyla canıyla ödemek zorunda kalmış bir millet. Ferasetsizliğin bedelini ordusunu cepheye sürerek toparlamak zorunda kaldığımız süreç içerisinde hiç değilse; ordumuzun ödediği bedele hürmetini kaybetmelidir. Sayın Cumhurbaşkanı’nı mahcubiyetle izledik. Onlara milletimiz adına merhametli bir kalp diliyoruz" dedi.

"Bugün siyasi mülahazalarla hükümetin eleştirme günü değil bugün hükümetin kalpsizliğine onları hatırlatma günü" diyen Ağıralioğlu şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız bizim 36 şehidimiz var. Diyoruz ki; Bunca şehidimiz varken, vatanları için şehit düşenlerin varlıklarını rakamları anar gibi istatistiklerle açıklamaları size kim yaptırdı? Bu açıklamaları yaparken hiç mi aklınıza gelmiyor milletimizin hali? Bugün siyaset konuşma günü değil, bugün memleketin milletin evlatlarının veda günü. O vedaya nezaret edecek bir merhametin yokluğunu dert ediyoruz."

Yorumlar

Yorumlar
Neden 100, 1000 şehit vermedik diye üzüldü herhalde. Siz gidin CHP ile hdp ile işbirliği yapın
yeni