Back To Top
Akçakoca Huzurevi Sakinleri Pendik

Akçakoca Huzurevi Sakinleri Pendik

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.02.2020
 Akçakoca Huzurevi Sakinleri Pendik
- A +

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle tahliye edilmesine karar verilen  Akçakoca Huzurevinde konaklayan 63 yaşlının İstanbul Pendik’e götürülmesine karar verildi.

Uzun süredir Akçakoca kamuoyunu meşgul eden huzurevinin taşınma konusu sonuçlandı. Kızılay yetkililerinden alınan son dakika bilgisine, Akçakoca Huzurevinde konaklayan 63 yaşlı, İstanbul Pendik ilçesinde bulunan huzurevine nakil edilmeleri kesinleşti.

Huzurevi sakinlerinin Akçakoca  dışına çıkarılmadan geçici olarak Akçakoca içinde misafir edilmeleri için haftalardır alternatif yer arayışına giren Kızılay yetkilileri, alternatif olarak önerilen yerlerin hiç birinin mevcut şartnamelere uymaması nedeniyle Pendik iline götürülmelerine karar verildiğini belirttiler.

AYNI YERE YENİSİ YAPILACAK

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkımına karar verilen huzur evinin, tahliye işleminin tamamlanmasının ardından hemen yıkılacağı ve mevcut yerine yenisinin yapılacağı belirtildi.

KEMAL KINIK AKÇAKOCA’YA GELECEK

Yeni projenin nasıl olacağını anlatmak için Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık Akçakoca’ya geleceğini söyleyen  Kızılay yetkilileri,  inşaatın hızla tamamlanmasının ardından  Pendik’e gönderilen 63 yaşlıyı yeniden Akçakoca’ya getirileceklerini ifade ettiler.

Yorumlar

Yorumlar
Daha Kerem kınığın ismini bile doğru yazamıyorsunuz bu konuyla alakalı defalarca haber yaptınız hepsi balon çıktı patladı gitti artık uğraşmayın milletle yalan haber yapınca elinize ne geçiyor ...
yeni