Back To Top
HAVA AMBULANSI İLE GELDİ

HAVA AMBULANSI İLE GELDİ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.02.2020
HAVA AMBULANSI İLE GELDİ
- A +

 İstanbul Cerrahi Hastanesinde Serebrovasküler tanısı ile yatmakta olan F.A 79 isimli hasta Hava Ambulansı ile Düzce’ye getirilerek Düzce Atatürk Devlet Hastanesine sevk edildi.

 

İstanbul Cerrahi Hastanesinde serebrovasküler (SVO) tanısı ile yatmakta olan F.A (79) isimli hasta Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi ile irtibat kurularak vakit kaybedilmeden  hava ambulansı Düzce’ye getirildi. 18 Temmuz Şehir Stadyumuna inen Hava Ambulansı,  Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezine sevki tamamlandı.

Düzce Valiliği yaptığı açıklamada; “Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde 22 yatak kapasitesi ile hizmet sunan Palyatif Bakım Merkezi; yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer semptomları erken tanımlamak ve değerlendirmek, bu kişilere ve aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek, yaşam kalitesini geliştirmek amacıyla başarılı hizmetler sunuyor.  

Palyatif Bakım Merkezimizde bugüne kadar 426 hastaya hizmet sunuldu. Nitelikli yatakların ve donanımın sağlandığı alanda her geçen gün daha fazla hastaya hizmet sunulması için çalışmalar devam ediyor.

Ülkemiz genelinde Sağlık Bakanlığı öncülüğüne,  Düzce Valiliği  koordinesinde ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün özverili çalışmaları ile her türlü hastaya ulaşmak, vatandaşlarımız için hızlı, etkin ve verimli hizmet verebilmek adına, devletimizin her türlü imkânları seferber edilmektedir” ifadelerini yer verdi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni