Back To Top
Emekliye bayram ikramiyesi kalkıyor

Emekliye bayram ikramiyesi kalkıyor

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -25.02.2020
Emekliye bayram ikramiyesi kalkıyor
- A +

 SGK emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulundu. Kurum tedavi ve ilaç katkı paylarının da arttırılmasını istedi.

SGK  emeklilere her iki bayramda ödenen biner lira emekli ikramiyesinin kaldırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı'na başvuruda bulundu.

Fox TV tarafından yayınlanan habere göre, Sosyal Güvenlik Kurumu SKG, Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan bazı düzenlemeler istedi. Bu düzenlemeler arasında emeklilerden yaklaşık 100 TL her ay kesinti yapılması istenirken, her iki bayramda verilen biner liralık ikramiyenin de kaldırılmasını istedi.

SGK tarafından sunulan ve onaylanması istenen talep emekli maaşlarının da en az 80 lira ile 100 lira arasında azalmasına neden olacak. Özellikle ilaç katılım ve 60 yaş altındaki emekliler daha fazla tedavi katkı payı ödeyecek.

SGK bu haberle ilgili her hangi bir açıklama yapmadı.

Yorumlar

Yorumlar
Sizde bu balon haberi alıp burda dahada şişiriyorsunuz , birde fox un haberi diye söylüyorsunuz birazcık yerli ve milli olun ...
Boş haber yapmayın boşşş http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/sgk/tr/kurumsal/merkez-teskilati/danisma_birimleri/basin_ve_halkla_iliskiler_musavirligi/anasayfa_duyurular/duyuru_20200225_51
ÇUHALILI 25.02.2020 - 11:07:19
fox tv YALAN HABERİN DİBİ
yeni