Back To Top
Okan Yanmaz meyve yetiştirme merakını makam odasına taşıdı

Okan Yanmaz meyve yetiştirme merakını makam odasına taşıdı

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.02.2020
Okan Yanmaz meyve yetiştirme merakını makam odasına taşıdı
- A +

 Akçakoca ilçesi Belediye Başkanı Okan Yanmaz, fındık arazisinde oluşturduğu bahçede hobi olarak başladığı meyve yetiştiriciliğine yoğun çalışma temposu nedeniyle vakit ayıramayınca makam odasını meyve ağaçlarıyla donattı.

Uzun yıllar inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve fındık üreticiliğiyle uğraşan Yanmaz, belediye başkanı seçilmeden önce fındık arazisine yaklaşık 5 dönümlük çoğunluğu tropikal meyve ağaçlarından oluşan bahçe kurdu. Göreve geldikten sonra yoğun çalışma temposu nedeniyle meyve yetiştiriciliğine vakit ayıramayan Yanmaz, bu merakını makam odasına taşıdı.

Limon, mandalina, portakal, kamkat gibi meyve ağaçlarını odasında oluşturulan özel bölüme yerleştiren Yılmaz, hobisini makam odasında sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor. Yanmaz, özenle baktığı ağaçların dalından kopardığı meyveleri, kendisini ziyaret edenlere de ikram ediyor.

- "Uygulamayı belediyenin diğer birimlerine de yayacağız"

Okan Yanmaz,  yaptığı açıklamada, meyve yetiştiriciliğine ilgi duyduğunu söyledi.

Belediye başkanı seçilmeden önce meyve ağaçlarıyla oluşturduğu hobi bahçesiyle vakit darlığı ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle ilgilenemediğini aktaran Yanmaz, bu merakını makam odasında sürdürme kararı aldığını kaydetti.

Yanmaz, odasına limon, mandalina, portakal, kamkat gibi meyve ağaçları yerleştirdiğini dile getirerek, "Kendi fındık arazimin içinde 5 dönümlük alanı meyvelik yaptım. Tarlamın içinde buradaki ağaçların hemen hemen hepsi var."

Bakımlarını özenle yaptığı ağaçların meyve vermeye başladığını anlatan Yanmaz, "Uygulamayı belediyedeki diğer birimler ve Akçakoca ilçe merkezinde de düşünüyorum. Bununla ilgili bir çalışmam da var. İki yıl sonra fidan halinde aldığımız kamkat, portakal, limon, mandalina, karayemiş ve defne ağacından binlercesini sokaklarda görebileceğiz. Her mahallenin belli kısımlarına dikilecek. Kokuları da müthiş olduğu için tüm ilçenin kokusu da değişecek. İlçe çok güzel bir yeşilliğe bürünecek. Limon, mandalina ve kamkat fidanından 2'şer bin sipariş verdik. Kendi bahçemizde ürettiğimiz iki bin karayemişi de dikeceğiz. Ayrıca Akçakoca İlçe Orman Müdürümüzden de bin adet defne gelecek." diye konuştu. 

Yanmaz, her sabah makam odasına geldikten sonra ağaçların bakımını yaptığını, meyvelerden kendisini ziyarete gelenlere de ikram ettiğini sözlerine ekledi.

Kayynak: AA / Haberler .com

Yorumlar

Yorumlar
Derhâl istifa edup bahçesine dönmeli he Akçakocaya gelince şimdilik hiç bir şey yapmadı anlaşıldı değilmi akçakoca haber
Bu konuda yazdıklarımı da yayınlamayın. Bu haberin Akçakoca'nın hangi sorunlarına ilişkin çözüm olduğunu yazın. Pazaryeri, Otopark, Kaldırım taşları, Duraklar, Boyası dökülmüş na tamam binalar, EDS tezgahı, Kırmızı ışık kontrolü yapılmayan şehir, Su parası zammı, Neden Belediye Gayrimenkullerini satıyor.? O kadar çok mevzu var. Mesela hangi akla hizmet Gezi teknesi alıyor da Belediye vergi borcu için Binaları satıyor.? Festival manyağına dönen ilçede Kültür Turizmi, Kütüphane, Halk Eğitim Merkezleri yok.? Bina ruhsatı veren Belediye otopark, ısı yalıtımı, Ses yalıtımı için ne yapıyor.? Portakal, Limon değil ilçenin sorunlarına çözüm bulun.
yeni