Back To Top
Anneleri ile cezaevinde kalan çocuklar için kreş yapıldı...

Anneleri ile cezaevinde kalan çocuklar için kreş yapıldı...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -22.02.2020
Anneleri ile cezaevinde kalan çocuklar için kreş yapıldı...
- A +

 Düzce T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde tutuklu ve hükümlü anneleri ile kalan çocukları için Kreş, Oyun parkı, Tutuklu ve Hükümlüler için grup çalışma odası ve memur havalandırma bahçesi oluşturuldu. Oluşturulan yeni alanlar sayesinde çocukların cezaevi şartlarından az da olsa uzak tutulacağı proje bir çok kesim tarafından takdirle karşılandı.

 

Projenin açılış törenine Düzce Valisi Dr. Zülküf Dağlı, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Cumhuriyet Savcısı İsmail Odabaşı, Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Düzce İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çetinkaya ve katkı sağlayan kurum, kuruluş temsilcilerinin katıldı. 

0-6 yaş grubu çocukların, gerek anne sevgisi ve şefkatine ihtiyacı, gerekse aile bireyleri yetersizliği ya da yokluğu nedeniyle hükümlü/tutuklu olan anneleriyle beraber ceza infaz kurumlarında kalıyor. Bu proje ile hükümlü ve tutuklu çocuklarının biyo-psiko-sosyal yönden yaşıtları gibi gelişimleri desteklenmesi amaçlanıyor.

Kurumda barınan yetişkin kadın ve erkek hükümlü tutuklu ve suça sürüklenen çocukların (12-18 yaş) rehabilite çalışmalarına olumlu etki sağlaması amacıyla grup çalışma odası dizaynı düşünüldü.

PERSONELE MORAL BAHÇESİ

Ayrıca ceza infaz kurumunda çalışan personelin iş yaşamı şartlarını iyileştirmek ve moral motivasyonunu arttırmak amacıyla havalandırma bahçesi dizaynı düşünüldü.

Projeye; “İl Özel İdare, Düzce Ticaret Odası, Avukat Metin Güçlü, Delta Alfa Çorap ve Tekstil San. Tic. A.Ş. Bemi Ahşap Oyuncak AŞ., Gözde Alçı Dekorasyon, Düzce Doğa Koleji, Ebru sanat atölyesi İş adamı Murat aydın olmak üzere, kurum kuruluş ve kişilerin sağladığı destek ile iyileştirme çalışmaları tamamlandı.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni