Back To Top
ÜÇTE ÜÇ YAPTILAR BURSA BİLETİNİ KAPTILAR

ÜÇTE ÜÇ YAPTILAR BURSA BİLETİNİ KAPTILAR

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.02.2020
 ÜÇTE ÜÇ YAPTILAR BURSA BİLETİNİ KAPTILAR
- A +

Zonguldak ilinde düzenlenen, U-14 okul sporları Basketbol şampiyonasında rakiplerini yenen Bahaettin Güçlü Ortaokulu şampiyon oldu.

2019 2020 sezonunda hem kulüp düzeyinde hem okul sporlarında Düzce şampiyonu olan ve geçtiğimiz hafta kulüp düzeyinde Akçakoca Gençlik Spor Kulübü adına U-14 Basketbol Marmara Bölge Şampiyonasına katılan takımımız,  ilimizi 11 - 15 Şubat 2020 tarihlerinde Balıkesir’de temsil etmişti. 

Takımımız Balıkesir ilinde yapılan turnuvanın ardından, Düzce okul sporları Basketbol Yıldız Erkek Kategorisinde Düzce Şampiyonu olması nedeniyle,  Düzce ilini 18 - 21 Şubat 2020 tarihleri arasında Zonguldak'ta düzenlenen bölge şampiyonasına katılarak temsil etti.

Bahaettin Güçlü Ortaokulu Basketbol takımımız turnuvanın açılış mücadelesinde  grubumuzun iddialı takımlarından 2.3 Milyon nüfuslu şehrin takımı Kocaeli 1. si Özel Uğur Kolejlerini 65 59 yenerek turnuvaya galibiyetle başladı.

2. gün Bartın’ı, 70-55, şampiyonanın son gününde de Karabük Ted Kolejini 51-27 yenerek grubu lider bitirdiler ve grup şampiyonu oldular.

Takımımız Mart ayında Bursa’da düzenlenecek Türkiye yarı finallerinde Düzce’yi temsil edecek.

Toplam 12 takım katıldı. Bunlardan 9 tanesi kolej, 3 tanesi devlet okulu takımıydı.  ( takım isimleri liste olarak ekte var) 17 milyon nüfuslu İstanbul Özel Çamlıca Bilfen Koleji, 5 milyon nüfuslu Ankara Çözüm Koleji takımları ve 25 bin nüfuslu Akçakoca devlet okulu takımı gruptan çıkarak Bursa biletlerini aldı.

Oyuncularımız

Yusuf Durdu - Emir Yılmaz - Mert Ali Yalçın - Adem Batuhan Özver - Önder Yaşar Aydin - Semih Ünnü - Ege Semi Çetinkaya -  Emirhan Bülbüle - Ahmet Efe Hoşça - Alper Albayrak - Aziz Berkay Yıldırım organizasyonu izleyen bir çok büyük kulüp alt yapıları tarafından izlenip takım ve okul için burs teklifleri aldılar.

Organizasyona katılan 12 takım içerisinde  2 milli takım oyuncu gencimiz vardı. Bunlardan biri İstanbul takımında, diğeri bizim takımızda yer alan Emir YILMAZ idi.

HEDEF ANTALYA’da YAPILACAK TÜRKİYE FİNALİ

Ayrıca,  okul sporları yıldız erkekler basketbol kategorisinde bu tür organizasyonlarda daha önce bir kez yer alan Düzce, Akçakoca Takımımızla 2. kez bu gururu yaşamayı başardı. Akçakoca ise ilk kez basketbol kategorisinde böylesine bir sevinç ve başarı yakaladı. 5 yıldır çalışmalarına devam eden, bir arada olmanın verdiği avantajla hem yeteneklerini hem arkadaşlıklarını üst seviyelere çıkaran takımın genç oyuncuları, başarılarına Bursa’da düzenlenecek yarı finallerde yenisini eklemek istiyor. Yarı finaller sonrası hedef Antalya'da düzenlenecek Türkiye finallerine katılabilmek.

Takımın ve oyuncuların bu seviyelere gelmesinde, en önemlisi ortaokul çağındaki çocukların kötü alışkanlıklardan uzak kalarak spor kültürü ile yetişmesin de  Serkan ÖZCAN ve Tuna ŞEHALİ antrenörlerinin büyük emekleri ve katkıları vardır.

Okul sporlarına, kamu oyunun desteği ve katkısı ise göz ardı edilemez. Çünkü bu tür organizasyonlara katılmak, sürdürmek hem maddi hem manevi imkânlar gerektirmektedir. Bu imkânlar ile küçük sporcular büyük işler başarmaktadır. 

BAŞKAN YANMAZ’A TEŞEKKÜR

Başta Akçakoca Belediye Başkanı Okan YANMAZ, İlçe Spor Müdürümüz Mehmet AYDIN, İlçe Gençlik spor kulübü Başkanı  Sabri ÇAKIR ve Yönetim kurulu ile esnaf ve velilerin maddi ve manevi destekleri için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni