Back To Top
BELEDİYENİN VERGİ BORCU SİLİNDİ

BELEDİYENİN VERGİ BORCU SİLİNDİ

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -20.02.2020
BELEDİYENİN VERGİ BORCU SİLİNDİ
- A +

 Akçakoca Belediyesi bünyesindeki, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı’nda bulunan bina, vergi borcu karşılığında, sosyal tesis olarak kullanılması şartıyla Milli Emlak’a devredildi.

SOSYAL TESİS OLARAK KULLANILACAK

2019 yılında Temmuz ayında yaşanan sel felaketi nedeniyle en büyük hasarlardan biri 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda olmuştu. Akçakoca belediyesi tarafından park içindeki meydana gelen hasarlar süratle onarılmıştı. Bu arada, park içinde bulunan bina, belediyenin vergi borcu nedeniyle Milli Emlak’a devredildi. Belediyenin yaptığı protokol çerçevesinde de bina mülkiyeti Milli Emlak’a ait olacak ancak sosyal tesis olarak kullanıma açık olacak.

BELEDİYENİN VERGİ BORCUNA KARŞILIK DEVREDİLDİ

Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz, alınan kararla, parkın atıl durumdan kurtarıldığını belirtti ve şu görüşlere yer verdi “ Söz konusu bina park içinde yine sosyal tesis olarak kullanılacak. Sosyal hizmet olarak eksilen bir durum söz konusu değil. Ayrıca bu işlem karşılığında da belediyenin vergi borcu silinmiş olacak. Böylelikle yine belediyenin ve Akçakoca’nın menfaatleri korunmuş oldu.”

Yorumlar

Yorumlar
Borç nasıl silindi karşılığında bina verilmiş bedavaya kim kime ne veriyor
Akçakoca Belediyesinin Gayrimenkullerini satmak tam bir mirasyediliktir. Çözüm üretmek yok, "Tırtıl verde kurtul" sat sat nereye kadar.?
yeni