Back To Top
2020 Yatırımları Resmi Gazetede yayınlandı

2020 Yatırımları Resmi Gazetede yayınlandı

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.02.2020
2020 Yatırımları Resmi Gazetede yayınlandı
- A +

 2020 yatırım programında, Düzce il genelinde en önemli pay Düzce Üniversitesine ilişkin oldu. Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 2020 yatırım programına göre Düzce Üniversitesi’ne ayrılan pay 39 milyon 839 bin lira oldu.

Programda, genel ve özel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, düzenleyici ve denetleyici kurumlar, kamu payı yüzde 50'nin üzerindeki iktisadi devlet teşekkülleri ve kamu iktisadi kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım projeleri sektörel bazda düzenlendi. Yatırım projeleri, "etüd proje işleri", "devam eden projeler" ve "yeni projeler" olarak tasnif edildi. Her proje için, proje numarası, adı, yeri, karakteristiği, başlama ve bitiş yılı, proje tutarı, 2019 sonuna kadar tahmini harcama miktarı ve 2020 yılı ödeneği ayrı ayrı gösterildi.

Düzce il genelinde, 2020 yılı yatırımlarının sektörel dağılımında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, Karayolları, Devlet Su İşleri, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığına ilişkin projeler ilk sıralarda yer aldı. Bakanlıkların 81 il dağılımındaki yatırımlarının yanı sıra, Üniversiteler için de 4 bölüm halinde yatırımlar belirtildi. Buna göre Düzce Üniversitesi’ne ayrılar yatırım tutarlarının branşlarına göre dağılımları şu şekilde oldu: Eğitim alanı için 20 Milyon 500 bin lira, sağlık alanı için 14 Milyon 145 bin lira, sosyal alan için 5 Milyon 194 bin lira. Ayrıca döner sermaye için de 1 milyon lira tahsis edildi.

ÜNİVERSİTE PROJELERİ

2020 yılı yatırım programı içinde Düzce üniversitesi, tahsis edilen ödenekleri derslik, kütüphane, spor bilimleri fakültesi, Tıp fakültesi derslik binası, sağlık bilimleri fakültesi ikmal inşaatı, kampus alt yapısında kullanacak.

Bu arada Üniversitenin 2017 yılında başlattığı ve 2021 yılında bitecek olan ihtisaslaşma, tarımsal atıkların endüstriye geri kazanımı ve geleneksel tamamlayıcı tıp projeleri içinde 2020 yatırım tutarı 5 milyon 194 bin liralık bölüm içinde değerlendirildi.

Açık ve kapalı spor tesisleri ve spor kompleksi için de 2 milyon 500 bin lira ayrıldı.

MELEN BARAJI

2020 yatırım programında İstanbul’un su ihtiyacını karşılayacak olan Melen barajı içinde ayrı bir başlık açıldı. Barajın üçüncü merhalesi olan 2020 için yatırım ödeneği 5 milyon lira olarak belirtildi. 2026 yılında tamamlanması hedeflenen Melen barajının toplam yatırım tutarının ise 2 trilyon 96 milyon lira olacağı açıklandı.

DİĞER YATIRIMLAR

11’inci kalkınma planına göre hazırlanan 2020 yatırım programında Düzce için projelerden bir kısmında şunlar yer aldı: Bakanlıkların 81 il dağılımına göre rutin hizmetlerinin dışında, Karasu limanı, Osmanca ve Karasu trafosu, Karasu Akçakoca yolu, Döngelli deresi mahmuzları, il genelindeki astarlı sathi kaplama ve agrega ihrazatı, rutin yol bakım ve onarımları.

Yorumlar

Yorumlar
VATANDAŞ 20.02.2020 - 13:14:28
Düzce Üniversitesi Hastanesi pislikten geçilmiyor.Eşimin ameliyatı nedeniyle sadece 1 gece kaldık.Odalar pis dolap var ama dolabın içine elbise asacak bir tek askı yok.Çamaşırlar üst üste konuyor.Hasta tuvalete gidemiyor ördek istiyorsun hastanede yok peki nerede var cami altındaki markette peki gece saat 2 kim gidecek oraya hasta altına mı yapsın .Günlerden Çarşamba harıl harıl temizlik var nedir bu durum diye sorunca büyük vizit günüymüş hocalar gezecekmiş hay allah birgün öncesinden koridoda bulunan çöp kovasının üzerinde tabuldot artığı mübalasız 10 saat kaldı oradan hiç mi hemşire asistan doktor yada doktor kat görevlisi geçmedi bizim ülkenin gerçekleri böyle sorumsuz kontrolsüz sallabaş bir millet olduk yönetici bozuk olursa alt tabaka da sorumsuz olur.
pay'dır o, bay olsa duramazsınız.
yeni