Back To Top
TMO ARTIK SEZON BAŞLAMADAN FİYAT AÇIKLAYACAK

TMO ARTIK SEZON BAŞLAMADAN FİYAT AÇIKLAYACAK

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -13.02.2020
TMO ARTIK SEZON BAŞLAMADAN FİYAT AÇIKLAYACAK
- A +

TMO’nun artık sezon başlamadan fındık fiyatını açıklayacağını söyleyen Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Fındığımızın ham madde olarak satılmasına gönlümüz razı gelmemeli, fındığımızı artık katma değeri yüksek mamul ürünlere dönüştürmeliyiz.” dedi.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, yaptığı açıklamada, dertlerini ve isteklerini doğru bir şekilde yetkililere anlatmaya başladıklarını ve çözüm noktasında önemli mesafeler kat etmeye başladıklarını söyledi.

Fındığın artık kendi değerini bulduğunu söyleyen Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, “Artık fındık ürünümüzün önü açıktır düşüncesindeyim. Sorunlarımız gerekli ve yetkili makamlara iyi, anlaşılır ve net bir şekilde anlatılabilirse geri dönüşümün olduğunu görüyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana gerek çiftçilerimizle gerek oda başkanlarımızla gerek genel başkanımızla gerek milletvekillerimizle gerek TMO Genel Müdürü ve İl Müdürleriyle ve gerekse Tarım Bakanlığı yetkilileri ve sayın bakanla yapılan istişareler, görüşmeler ve çözüm önerilerini anlatarak karşılıklı yapılan diyaloglarla çözüm noktasında önemli mesafeler katedilmiştir.”

“SEZON BAŞLAMADAN FİYAT BELLİ OLACAK”

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’ın bundan böyle fındık fiyatını sezon öncesi açıklayacaklarını söylediğini hatırlatan Akça, “Genel müdürün yaptığı konuşmada artık TMO’nun aldığı ve regülasyon görevi üstlendiği ürünlerin fiyatını hasat sezonu öncesi açıklayıp sezon boyunca piyasada alımlarımızı devam ettirip aldığımız tarım ürünlerini gereği gibi değerini bulması için çalışmalarımızı devam ettireceğiz açıklamasıdır. Bu tarım ürünleri arasında ilimizde ve bölgemizde 400 bin ailenin geçim kaynağı olan Fındık ürünümüzde vardır.”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni