Back To Top
Emanet fındık mağdurları nöbete başladı

Emanet fındık mağdurları nöbete başladı

 - 3 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.02.2020
Emanet fındık mağdurları nöbete başladı
- A +

 Bir yıllık mahsullerini emanete  alan tüccarın ortadan kaybolmasıyla mağduriyet yaşayan üreticiler şikayette bulunmalarının ardından fındık verdikleri dükkanın önünde bekleyişlerini sürdürüyor

Giresun’un Görele ilçesinde, kendileri gibi yaklaşık 300’e yakın üreticinin emanete verdikleri fındık paralarının alamadıklarını ileri süren Halil Çalık, bunun bilinçli bir dolandırıcılık olduğunu iddia etti. Çalık yaptığı açıklamada, “Aylardır fındık paralarımızı almak için gidip geliyoruz. Kiminin borcu var kiminin çocuk okutma derdi var. Herkes emanete verdiği fındığın parasını bu zor günlerde kullanmak için bekliyordu. Aralık ayında ödeme yapılacaktı, biraz zaman istendi Ocak ayına ertelendi. Ocak ayı bitti bir baktık ki dükkan kapatılmış emanete fındık alan tüccar B.S.E. ortalarda yok. Hepimiz mağduruz, çaresiz durumdayız” dedi.


Fındık parasıyla 5 tane yetim torununa baktığını anlatan Emriye Cındık ise “Kendim böbrek hastasıyım devamlı tedavi görüyorum. Bakmak zorunda olduğum da beş tane yetim torunum var. Hepimiz fındık parasına güveniyorduk. Başka bir kuruş gelirimizde yok. Her gün buraya gelip gidiyorum ne dükkanı açan var ne de bir açıklama yapan var” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Yorumlar
Iyi olmus has olmus
Sizin gibiler her yıl fındık piyasasının içine ediyordu. İyi olmuş vallaha
Emanete fındık vermek ne yaaa. Koy evinin köşesine işine geldinmi sat..onbinlerce mağdur var. Akıllanan yok..
yeni