Back To Top
HER GÜN FARKLI ATÖLYE

HER GÜN FARKLI ATÖLYE

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.02.2020
HER GÜN FARKLI ATÖLYE
- A +

 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Çilimli Anaokulu, Tasarım Beceri Atölyeleriyle 21. yy. Becerilerini ele alarak yenilikçi çalışmalara devam ediyor.

 Tasarım Beceri Atölyesi kapsamında; Doğal Malzemelerden Süs Yapımı,  Etamin İşleme,  Halı Dokuma, Atıklardan Materyal Yapımı etkinlikleri, Yaşam Beceri Atölyesi’nde Mutfak Çalışmaları, Robotik Kodlama Atölyesi’nde çocukların yaratıcılıklarını destekleyen Robotik Kodlamalar, Oyun ve Hareket Atölyesi’nde her sabah Yoga ve Zumba çalışmaları, Müzik Atölyesi’nde ise Orff ve Ritim Çalışmaları faaliyet gösteriyor.

Tasarım ve Beceri Atölyesi’nde temel amaç; dikkat, koordinasyon, miktar algılaması, bütüncül bakabilme, üretebilme, kendini ifade edebilme, özgün fikirler ortaya çıkartma ve yaratıcılığı desteklemek.Bu çalışmalar çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunarak, işbirliği ve ekip olarak çalışmayı da öğretiyor. Çocuklarda daha kalıcı bir öğrenme sağlamak için tüm etkinlikler somut öğretim yoluyla, çocukların gelişim özelliklerine uygun olarak yapılıyor.

Bu faaliyetlerle Çilimli Anaokulu, çocukların her şeyi yaparak-yaşayarak öğrenmesi hedefleniyor.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni