Back To Top
DAYAKÇI ÖĞRETMEN TUTUKLANDI..VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

DAYAKÇI ÖĞRETMEN TUTUKLANDI..VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.02.2020
DAYAKÇI ÖĞRETMEN TUTUKLANDI..VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI
- A +

 Düzce Karacahacımusa Mahallesinde bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı bir kreşte 2 yaşında ki çocuğu darp eden dayakçı öğretmen, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kan donduran olay, dün Karacahacımusa Mahallesinde bulunan bir kreşte meydana gelmişti.öğretmen Y.K, kreşe emanet edilen 2 yaşında ki bir erkek çocuğu feci şekilde darp etmiş, yaşanan olay ise güvenlik kameraları tarafından an be an görütülenmişti. 

Küçük çocuğa defalarca feci şekilde defalarca tokat atan öğretmen hakkında, çocuğun ailesi  Selçuk Taşlı ile eşi Tuba Taşlı Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

Polis tarafından dün gözaltına alınan öğretmen Y.K. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olayla ilgili olarak adli ve idari olarak soruşturma başlatıldı.

Öte yandan, yaşanan çirkin olay sonrası Düzce Valiliği, soruşturma başlattığını duyurdu.

DÜZCE VALİLİĞİ ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI

İlimiz yerel medya kuruluşlarında yer alan “ Özel bir kreşte meydana gelen, küçük çocuğun darp edilmesi haberleri ile ilgili olarak”;

İlimizde faaliyet gösteren özel kreş ve gündüz bakımevi’nde, 04.02.2020 tarihinde meydana gelen, oryantasyon sürecinde kreşte eğitim gören küçük çocuğun, kreş grup sorumlusu olarak görev yapan personel tarafından darp edilmesi hadisesi sonrasında, olayda bahsi geçen personelin çalışma olurunun iptali için gerekli işlemler başlatılmıştır. Ayrıca, yaşanan olayda kuruluşun idari sorumluluğunun bulunup bulunmadığının tespiti için Valiliğimizce soruşturma başlatılmıştır.

Konu adli mercilere intikal etmiş olup, süreç Valiliğimizce hassasiyetle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Yorumlar

Yorumlar
Allah gözünde koysun evlada hasret kalasın. Kapı kapı gezesin sahip olamayasın inşallah.
yeni