Back To Top
Son Dakika...Huzurevi Sakinleri Akçakoca’da Kalıyor…

Son Dakika...Huzurevi Sakinleri Akçakoca’da Kalıyor…

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -5.02.2020
Son Dakika...Huzurevi Sakinleri Akçakoca’da Kalıyor…
- A +

Uzun  süreden beri Akçakoca kamuoyunu yakından ilgilendiren  Huzurevinde kalan yaşlıların akıbeti belli oldu. Huzurevinde misafir edilen   63 yaşlı için Akçakoca içinde çözüm üretildi.

1988 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Türk Kızılayı Özel Akçakoca Huzurevinde kalan  63 yaşlı ile 31 personel in ne olacağı sorusu netleşti.

Haftalardır çeşitli alternatifler üzerine çalışan  Kızılay teknik elemanları, yeni huzurevi binası yapılana kadar 63 yaşlının geçici olarak Akçakoca’da barınabilecekleri 3 alternatif yer tespit etti.

Akçakoca sapağında bulunan ve halen boş olan Beşyıldız Kız Öğrenci Yurdu,

yine sapak bölgesinde faaliyete devam eden Vadi Otel ile,

Akçakoca Öğretmenevi  alternatifleri üzerinde  çalışan Kızılay teknik heyetinin hazırladığı rapor Kızılay genel merkezine ulaştırıldı.

Tespit edilen 3 yer içinde 130 yatak kapasiteli ve yeni bina olan Bezyıldız Kız Öğrenci Yurdu seçeneğinin ilk tercihleri olacağı öğrenilen  Kızılay yetkilerinin, ikinci alternatif olarak Vadi Otel  üzerinde durdukları  ve son olarak da kamu binası olan Akçakoca Öğretmenevi seçeneğini de göz ardı etmedikleri öğrenildi.

Tespit edilen ve üzerine  detaylı çalışma yapılan 3 alternatif yer  için son karar verici olan Kızılay genel müdürlüğü yetkililerinin  önümüzdeki günlerde Akçakoca’ya gelerek nihai kararı verecekleri  ve 63 yaşlının kesinlikle Akçakoca’da kalacakları öğrenildi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni