Back To Top
4 kişilik İntepe ailesi, tek göz barakada yaşıyor

4 kişilik İntepe ailesi, tek göz barakada yaşıyor

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -27.01.2020
4 kişilik İntepe ailesi, tek göz barakada yaşıyor
- A +

 Yığılca ilçesine bağlı Çamlı köyünde, 2017 yılında çıkan yangın sonrası evlerini kaybeden 4 kişilik İntepe ailesi, tek göz barakada yaşam mücadelesi veriyor.

Yığılca İlçesine bağlı Çamlı köyünde, insanlık dramı yaşanıyor. 2017 yılında çıkan yangında evlerini tamamen kaybeden 4 kişilik İntepe ailesi, köylülerinde yardımıyla yapılan tek odalı barakada yaşıyor.

Çıkan yangının ardından evlerini tamamen kaybettiklerini söyleyen evin reisi İrfan İntepe, yardım için Yığılca Kaymakamlığı ve Yığılca Sosyal Yardımlaşma vakfına başvurmalarına rağmen bugüne kadar bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Yangından dolayı Yığılca Kaymakamlığı tarafından kendilerine ödenmesi gereken 25 bin TL’lik para yardımını alamadıklarını söyleyen İrfan İntepe, “Bana evini yap, paranı öyle ödeyelim diyorlar. Benim imkanım olsa, zaten evi kendim yaparım. Biz tek göz odada 4 kişi yaşamak zorunda bırakıldık. Ne Yığılca Kaymakamlığı’ndan, ne de Yığılca Sosyal Yardımlaşma Vakfından, her hangi bir yardım alamadık bugüne kadar. Köylülerin yardımıyla geçimimizi sürdürüyoruz” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni