Back To Top
VE PERDE...

VE PERDE...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -26.01.2020
 VE PERDE...
- A +

Akçakoca Sanat Akademisi Derneği, Bolu Bölge Tiyatro’sunun Marion ile Memet isimli oyunuyla açılış yaparak, Akçakocalı Tiyatroseverleri, tiyatro ile buluşturdu.

Yıllar sonra Akçakoca’da, Derneğin girişimiyle ve emeğiyle hazırlanan Sanat Akademisi’nin  Oda Tiyatrosu’nun 37- 40 kişilik salonu ilk günden doldu. Romantik Komedi tadında oynanan oyunun yazarı, bir yıl önce kaybettiğimiz değerli yazar ve oyuncu Dinçer Sümer'di.

Tiyatro, insan ruhunu bize gösteren, insanı ve en önemlisi bizlere ayna tutarak ruhsal gelişimimizi tamamlamamızı kolaylaştıran önemli bir sanat dalıdır. Tiyatro, oyuncunun seyirci ile, seyircinin oyuncu ile direk iletişim kurmasını sağlayan önemli bir iletişim aracıdır. 

Tiyatroya gitmek lüks bir alışkanlık değildir.  Tiyatro’nun M.Ö. 6. Yüzyılda, belki de daha önceleri  antik Yunan’da ortaya çıktığı söylense de, yeni yeni  bulunan kazılarda ortaya çıkan şehirlerde amfitiyatrolara rastlamak mümkün. Bu da bize insanlığın yerleşik düzene geçtiğinde; sosyal ve kültürel olarak  toplumu bir arada tutmanın aracı olarak tiyatroyu kullandığını düşündürüyor.

Akçakoca Sanat Akademisi Derneği, Akçakoca’da yıllardır kimsenin cesaret edemediği bir adım atarak; Bu şehrin insanlarına televizyon karşısında kaybolmaktan başka bir alternatif sunuyor. ( televizyonun Türkçe karşılığı aptal kutusudur)   Bu cesur girişimi destekleyelim ve kendimizi “aptal kutusundan” kurtarıp arada sırada olsa da ödüllendirelim.

İyi Seyirler...

Gelecek oyunları akcakocasanatakademisi instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

Nermin Alpay

Yaşam Hakkı Aktivisti

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni