Back To Top
Ortak Karar...EMITT Turizm Fuarına Katılmıyoruz

Ortak Karar...EMITT Turizm Fuarına Katılmıyoruz

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -24.01.2020
Ortak Karar...EMITT Turizm Fuarına Katılmıyoruz
- A +

Akçakoca başta olmak üzere bu yıl Düzce ve ilçeler EMITT Fuarına katılmıyor. Gerekçe... Bölge turizmine yeteri katkıyı sağlamaması...

 İstanbul'da gerçekleştirilecek olan 24. EMITT Fuarına Düzce bu sene katılmayacak. Nedeni ise söz konusu fuar etkinliklerinin Akçakoca, Gölyaka, Yığılca, Kaynaşlı ve Düzce'nin  turizmine beklenen katkıyı sağlamadığı olarak gösterildi. Batı Karadenizin en önemli sahil kenti ve deniz turzminin gözdesi Akçakoca ile,  gölleri, mağaraları, yaylaları ve şelaleri ile bir çok doğal güzelliği olan Düzce'nin, böyle geniş kapsamlı bir fuara katılmaması dikkat çekti.

Dünyanın en önemli  turizm fuarından biri olan gösterilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), son yıllarda yaşanan ekonomik krizler ve bölgesel savaşlar nedeniyle her geçen yıl ilgisini giderek yitirmeye başlamış ve birbirinin tekrarı olan organizasyona yönelik eleştirler artmaya başlamıştı.

Düzce Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Akçakoca Belediyesi ve Düzce Belediyesi’nin ortak aldığı karar doğrultusunda söz konusu fuar etkinliklerinin Düzce'nin turizmine beklenen katkıyı sağlamaması nedeniyle bu kararın alındığı belirtildi.

Valilik, Belediye ve diğer kurumlar, 13-16 şubat tarihlreinde İstanbul Yeşilköy'de düzenlenecek ADVENTURE TURKEY isimli macera turizmine ve sporlarına yönelik fuara katılacak. 

Fuar hazırlıklarıyla ilgili bilgiler önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

Yorumlar

Yorumlar
VATANDAŞ 24.01.2020 - 17:24:52
Başkan şimdi 1 tirilyona gezi teknesi alacak.Meclisten karar çıktı AKP liler çekimser CHP liler ret oyuna karşılık MHP oyları ile kabul edildi.Şimdi bu tekneyle bol bol turist gezdirip memleketi tanıtırız.Allah akıl versin ne diyelim hesapsız harcamalar para yok diye gelir gelmez suya YÜZDE ELLİ ZAM yaptı yok maaş ödeyemiyor diye kendi cebinden verdi ne oldu da şimdi gökten para mı yağıyor Ereğli yolundaki otele ne kıyak yapılacak adam belediyeye zabıta aracı bağışlamış ha böyle memleketi olur olmaz şeylerle birilerine imtiyaz sağlayarak nereye kadar götürürler zaman gösterecek.Zaten kof çıktılar vatandaşın fazla bir beklentileri yok sadece zamana oynanıyor.Cüneyt te geldi bu kadar yaptım dedi ama millet gönderdi demek ki bir yerde yanlışlar olmuş aynı şeyleri şimdi bunlar yapıyorlar vatandaşla inatlaşıyorlar zaman çabuk geçer
yeni