Back To Top
REKTÖR NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR ve BAŞKAN OKAN YANMAZ

REKTÖR NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR ve BAŞKAN OKAN YANMAZ

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -23.01.2020
REKTÖR NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR ve BAŞKAN OKAN YANMAZ
- A +

 Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz'ın Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile görüşmesinden eğitim yatırımları açısından müjdeli karar çıktı. Buna göre Akçakoca'da üniversiteye bağlı olarak 6 bölüm daha açılacak.

Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a  iade-i ziyarette bulundu.  Rektörlük binasında gerçekleşen ziyarette, üniversite şehri olma yolunda Akçakoca'daki eğitim yatırımları değerlendirildi. Yapılan görüşmede, 2020-2021 eğitim yılında Akçakoca’ya 6 yeni bölümün daha açılacağı müjdesi verildi.

6 YENİ BÖLÜM AÇILIYOR

Çakar, yaptığı açıklamada Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okuluna  Gastronomi, Turizm Rehberlik ile Rekreasyon bölümü; Akçakocabey Siyasal Bilgilere ise, Siyaset Bilimi, Yerel Yönetimler ve Uluslararası İlişkilerin İngilizce bölümlerinin  açılacağını söyledi. Talep ettikleri 6 bölüm için Yüksek Öğrenim Kurumu ( YÖK) ‘nda sunum yaptıklarını ifade eden Rektör Çakar, 2020-2021 eğitim yılında söz konusu bölümlere öğrenci alınacağını belirtti.

YANMAZ TEŞEKKÜR ETTİ: GENÇLERE SPOR ALANLARI AÇACAĞIZ

Üniversite  ile şehir işbirliğinin önemine değinen Başkan M.Okan Yanmaz, Rektör Çakar’ın müjdeli haberlerinden duyulduğu memnuniyeti dile getirdi. “ Rektör hanıma teşekkür ediyorum. Söz verdiniz yaptınız. Belediye olarak Akçakoca’yı tercih eden öğrenci kardeşlerimizin rahat etmeleri için üniversite yolunda 18.madde uygulaması yaptık “ diyen  Başkan Yanmaz, çevre yolu kenarında bulunan  karayolları arazisini kiraladıklarını ve o alanda üniversite öğrencilerinin sosyal aktivitelerini artıracakları basketbol, voleybol ve futbol sabaları yapacaklarını ifade etti.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.