Back To Top
Bakan Kurum'un Verdiği Söz Ortada Kaldı

Bakan Kurum'un Verdiği Söz Ortada Kaldı

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -21.01.2020
Bakan Kurum'un Verdiği Söz Ortada Kaldı
- A +

Akçakoca'yı Kocaali ve Karasu'ya bağlayan  bağlayan Uğurlu- Bezirgan Köprüsü ortada kaldı.

Sel bölgesine yaptığı ziyaret esnasında yıkılan köprünün yanında köylülere görüşen  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği devlet sözü ortada kaldı.

Geçtiğimiz günlerde selden zarar gören Akçakoca’ya 22 köprü yapılacağını açıklayan AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu’nun ihalesi yapılacak 22 köprü içinde Uğurlu- Bezirgan köprüsünün olmaması, bölgede yaşayan köylülerin tepkisine neden oldu.

SÖZLER UNUTULDU

18 Temmuz’da yaşanan sel felaketi Dilaver, Karatavuk, Sarıyala, Esmahanım ve Uğurlu bölgelerinde bürük  hasara yol açmıştı.  Yaşanan felakette Sakarya’yı Düzce’ye bağlayan Bezirgan Köprüsü kullanılamaz hale gelmişti.  Ağustos ayında selin yol açtığı zararı incelemek için Kocaali’ye gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum,  yıkılan köprünün  yeniden yapılması talimatı vermiştir. Ancak,  aradan 7 ay geçmesine rağmen bakanın verdiği söz yerine getirilmediği gibi, ihale yapılacağı açıklanan 22 köprü arasında da yer almadı.

EYLEM HAZIRLIĞI

Çok mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, “Dağdan bir yol açtılar köprü yapılana kadar geçici olarak bunu kullanın dediler ama o yol da çok bozuk kullanamıyoruz. Bırakın köprüyü yapmayı buranın enkazını bile kaldırmadılar. Rapor hazırlandı ‘Bekleyin yapılacak’ dediler;  ama hala bir gelişme yok.

BİZ BU ÜLKENİN VATANDAŞI DEĞİL MİYİZ?

Neden bir şey yapılmıyor? Eğer köprü yapılmazsa biz sesimizi duyurabilmek için toplanıp eylem yapacağız” ifadelerini kullandılar.

Tam anlamıyla ortada bırakıldık diyen bölge insanı, ulaşımda büyük sıkıntılar yaşadıklarını ve seslerini duyurabilmek için tek çare eylem yapmak  olduğunu söylediler.

Yorumlar

Yorumlar
Mustafa Öztürk 21.01.2020 - 22:58:34
Sesimizi duyan kimse kalmadı. Sel felaketinin yaşandığı zaman herkes gelmişti. Bugün ne gelen ne arayan ne soran var. 7 ay geçti Bezirgan köprüsünün enkazı hala duruyor.
yeni