Back To Top
Çoluk Çocuk Tek Odada Isınma Dönemi...

Çoluk Çocuk Tek Odada Isınma Dönemi...

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -19.01.2020
Çoluk Çocuk Tek Odada Isınma Dönemi...
- A +

2020 Türkiye’sinde bunu da gördük. Tek odada ısınma devri başladı…

Havaların soğumasıyla birlikte ısınmak için doğalgaz kullanan vatandaşlar gelen faturalarla şok oldu. Aralık ve ocak aylarına ait faturaların yüksek gelmesi, vatandaşı kelimenin tam anlamıyla isyan ettirdi.

Sosyal medyada tepkisini dile getiren vatandaşlar faturalarını paylaşıp, çalışana ve emekliye yüzde 5 zam verildiğini hatırlatarak, doğalgaza en az yüzde 30 zam yapıldığını belirtti.

Bazı vatandaşlar ise faturaların 2 katına çıkmasına rağmen ısınamadıklarını vurgulayarak, “Isınmak artık lüks oldu” dedi.

Sosyal medyada doğalgaz faturalarını paylaşan vatandaşlar, KDV tutarlarının da yüksek olduğuna dikkat çektiler. 800 TL fatura gelen bir vatandaş, 130 TL'lik KDV ödediğini belirterek “Donarak ölelim biz” ifadelerini kullandı.

SON 2 YILDA DOĞALGAZDAKİ FİYAT ARTIŞI YÜZDE 65'İ GEÇTİ

Geçen yıl ağustos ayında doğalgaza yüzde 14.97 ve eylül ayında yüzde 14.90 oranlarında zam yapılmıştı. Böylece 2019'da yapılan toplam zam oranı yüzde 32.1'e çıkmıştı. 2018'de de yapılan yaklaşık yüzde 30'luk zamla birlikte, son 2 yılda doğalgazdaki fiyat artışı yüzde 65'i geçti. Bu artışla artık evlerde doğalgazın tüm evde kullanılmak yerine tek bir odada kullanıldığı belirtiliyor

 Bazı vatandaşlarda yüksek faturalar nedeniyle dogalgaz kullanmak yerine evlerinin bir odasında soba kurarak ısınmayı tercih ediyorlar.. 

 Havaların soğumasıyla birlikte doğalgaz kullanımının artmasıyla birlikte faturalarda yüksek gelmeye başladı.

 Özellikle Aralık ayı kullanımı için gelen Ocak ayı faturalarının yüksek olması nedeniyle Akçakoca başta olmak üzere Düzce ve diğer ilçelerde binlerce DERGAZ abonesi  faturalarını ödeyemedi.

Yorumlar

Yorumlar
Yakışır bize uçuyoruz uçuyoruz
SEDAT KALFA 19.01.2020 - 17:25:08
faturalar cep yakıyor neden çünkü dışardan alıyoruz . ama akdenizde bizim olan trilyon dolarlık gaz ve petrol var ama CHP NE İŞİMİZ VAR LİBYA DA DİYOR .BUNUN İÇİN İŞTE
yeni