Back To Top
FESTİVALDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

FESTİVALDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.01.2020
FESTİVALDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER
- A +

 Düzce Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği, Osmanlı Ajansı tarafından organize edilen Düzce Belediyesinin de desteklediği hamsi festivali dün çeşitli etkinlikler ile başladı. Bugün öğle saatlerinde ise Yüzlerce kilo hamsinin pişirilip dağıtılmasına başlandı. İlk hamsileri Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Milletvekili Ayşe Keşir ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan elleriyle dağıttı.

  

Düzce merkezinde bir ilk olan hamsi festivalinin ilki renkli görüntülere sahne oluyor. Geçtiğimiz haftalarda Akçakoca'da yapılan hamsi festivali bu kez Düzce merkezde anıt park meydanında oluşturulan alanda yapılıyor. Dün çeşitli etkinlikler ile başlayan hamsi festivali bugün de devam ediyor. Festival kapsamında bugün öğle saatlerinde hamsi dağıtımına başlandı. Mangalda pişirilen hamsilerin ilk dağıtımını Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Milletvekili Ayşe Keşir ve Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan yaptı.

Keşir, Özlü ve Demircan önlüklerini giyerek elleri ile hamsi dağıttı. Hamsi almak isteyen yüzlerce Düzceli anıtparkta uzun kuyruklar oluşturdu. Düzce Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği ile Osmanlı Ajansının birlikteliğinde yapılan etkinliğe Düzce Belediyesi de katkı sağlıyor. Festival boyunca tonlarca hamsi dağıtılacak. festival kapsamında standlar açıldı ve meydanda kurulan sahnede bir çok sanatçı sahne alacak.

Vatandaşlar beklemekten yorulmazken Düzce Trabzonsporlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bilgin iki günde 5 ton hamsi dağıttıklarını belirterek, “Bir sloganumuz da var hamsiler tavaya, kanlar Kızılay’a diyoruz. Yoğunda bir ilgi var İnşallah tüm zamanların en iyisini yapacağız. Hamsi maalesef çok oynak bir balık, bunu da insanlar yediği zaman hamsiye benziyor kan damarda durmuyor, kanlar Kızılay’a geliyor. Vatandaşlarımız önce hamsiyi yiyecek, sonra kanını verecek, sonra horonu tepecek” dedi.

Hamsi almak için uzun süre kuyrukta bekleyen vatandaşlar ise hamsi almak için yarım saattir beklediklerini gerekirse 1 saat bile beklemeye razı olduklarını söyledi.

Festival alanını eşi Onur Özlü ile birlikte gezen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ise İhlas Haber Ajansı (İHA) mikrofonuna bu tür etkinliklerin yapılacağını ifade ederek, "Düzce 1860’lardan sonra büyüyen bir şehir. Burada çok Farklı bölgelerden gelen insanlar var. Onların geldikleri bölgeye karşı bir aidiyet duyguları var. Bugünde Trabzon kökenli hemşehrilerimizin bir etkinliği var. Çok güzel organize olmuşlar, etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Ve bu tür etkinlikler devam edecek” diye konuştu.

Festival yarın son bulacak.

 

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.