Back To Top
Selvi’den Siyaset Dersi… Önce İstikrar

Selvi’den Siyaset Dersi… Önce İstikrar

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -18.01.2020
 Selvi’den Siyaset Dersi… Önce İstikrar
- A +

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın da katıldığı konferansta  konuşma yapan gazeteci-yazar Abdulkadir Selvi, güçlü devletlerin gelişmiş ülkeler sınıfına girdiğini söyledi. Dünyadaki ülkelerin gelişmişlik açısından genel bir değerlendirmesini yapan Selvi, ‘ siyasi istikrar ve düzgün ekonomisi olan ülkeler gelişmiş ülkelerdir’ dedi.

Belediyenin vizyon konferansları programı çerçevesinde Düzce’ye gelen Hürriyet Gazetesi yazarı Aldulkadir Selvi, belediyenin kültür merkezindeki Celil Yağız salonunda konuşma yaptı. Selvi, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından karşılandı. Konferansı Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Milletvekili Ayşe Keşir, Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti İl başkanı Mustafa Keskin ve diğer protokol üyeleri  ile vatandaşlar katıldı.

Kalabalık bir dinleyici gurubuna konuşan Selvi, konferansın ilk bölümünde Türkiye’nin genel bir siyasi analizini yaptı ve şu görüşlere yer verdi “ Siyasette istikrar çok önemlidir. Geçmiş dönemlere baktığımızda, bir yılını bile tamamlayamamış hükümetler dönemi oldu. Bakanların sıkça değiştirilmesini gözlemledik. İktidarlar topluma uzun vadeli kalkınma programları koymalıdır. Böyle yapıldığı takdirde, gelişmişlikten söz edilebilir. Siyasi yapı ile ekonomi yapının güçlü olması o ülkenin gelişmesinin temel unsurudur. Güçlü devletler ve ülkeler de bu yapıyla ortaya çıkar”

Türkiye’nin dış politikası ile iç politikasının birlikte ele alınması gerektiğine değinin Selvi bu konuda da şu görüşlere yer verdi “ Güçlü devlet olmanın kriterleri vardır. Bunun en temel göstergesi dünya konjektörünü iyi takip etmektir. Özellikle dış politika kulvarındaki siyasi hareketler ile ekonomik çıkarların birlikte ele alındığı bir dönem geçiriyoruz. İç politika içinde güçlü devlet, istikrarlı yönetim ve güçlü lider ile güçlü denetim unsurlarının oluşması o ülkeyi gelişmişlik düzeyine çıkarır’

Yaklaşık 1 saat süren konferansın ardından Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi salondan gelen soruları cevaplandırdı. Selvi bu bölümde de gelen sorulara kısa ve öz cevaplar verdi. Konferansın bitiminde Başkan Özlü, Selvi’ye çiçek takdim etti. Selvi de, son çıkan kitabını Vali Dağlı ile Özlü’ye armağan etti.

Yorumlar

Yorumlar
metin dik 18.01.2020 - 18:21:39
selvi kim ya.hıyarın teki.başka adam mı bulamamışlar, oturup adam diye onu dinlemişler.