Back To Top
Sarıyayla köyüne mesire alanı yapılacak

Sarıyayla köyüne mesire alanı yapılacak

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.01.2020
Sarıyayla köyüne mesire alanı yapılacak
- A +

Önce İslah, Sonra Ağaçlandırma

 Sarıyayla köyüne ayrı bir önem veren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Sarıyayla köyünün turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması için özel çalışma başlattı.

Orman İşletme Müdürü Zafer Ekinci ile yaptığı görüşme sonrası Sarıyayla Barajı etrafındaki derelerin islah edilip daha sonra baraj etrafında mesire alanı oluşturulacağını söyleyan Başkan Yanmaz, Ekinci ile yaptığı incelem gezisi  sonrası yapılan görüşmede Başkanlık makamında   protokol imzalandı.

Akçakoca Sarıyayla barajına su taşıyan dereler için islah çalışması kısa süre sonra başlayacak. İslah çalışmaları ile birlikte baraj etrafı da ağaçlandırılarak mesire alanı oluşturulacak. Konu ile ilgili açıklama yapan İşletme Müdürü Zafer Ekinci, Sarıyayla baraj havzasına vatandaşların ilgisinin her geçen yıl arttığını belirterek,  Akçakoca Belediyesi ile işbirliği içerisinde, bölgenin turizm potansiyelini yükseltmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

Zafer Ekinci, bu bağlamda, baraj bölgesine gelen misafirlerin günü birlik ihtiyaçlarını karşılayacak C Tipi mesire alanı yapmak için yasal girişimlerin başlatıldığını ve baraj inşaatı sırasında deforme olan Sarma deresi çevresinin işletme müdürlüğü tarafından yeniden ağaçlandırılarak çevre düzenlemesi yapılacağını ifade etti.

Başkan Yanmaz ,Sarıyayla Nazmi Çiloğlu barajını besleyen 4 derenin ıslahı ile, baraj bölgesine ziyarete gelen vatandaşların günü birlik ihtiyaçlarının karşılanması için mesire alanı çalışması başlatan Orman İşletme Müdürü Zafer Ekici’ye katkılarından ötürü teşekkür etti. “Akçakoca için birlik olduğunda başaramayacağımız hiçbir iş yoktur” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
ali 17.01.2020 - 12:12:20
geçmiş olsun sarıyayla....
aktaş 16.01.2020 - 23:35:54
SARIYAYLANIN İŞİ BİTER..DEMEDİ DEMEYİN.
yeni