Back To Top
Kadın voleybolculara hakaret eden Kaynaşlı Belediye Başkanı kendini nasıl savundu?

Kadın voleybolculara hakaret eden Kaynaşlı Belediye Başkanı kendini nasıl savundu?

 - 9 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -16.01.2020
Kadın voleybolculara hakaret eden Kaynaşlı Belediye Başkanı kendini nasıl savundu?
- A +

"Tebliğ vazifemi yerine getirdim"

 Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'yla ilgili yaptığı paylaşımı tepki çeken ve MHP tarafından başkanlar listesinden çıkarılan Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, "O benim inancım gereği görüşlerimi yansıtan bir paylaşımdı. İsteyen erkeklerin önünde istediği kıyafetle spor yapabilir. Benim tebliğ görevim var" dedi.

Tokyo'ya gidecek olan 'Filenin Sultanları'nı hedef alarak "Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin" ifadelerini kullanan Düzce Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, partisi MHP'den ihraç edilmişti.

"Müslüman kızların kıyafetlerine dikkat etmesi gerekir"

RS FM'de Atilla Güner'le Akşam Postası yayınına katılan Şahin, Olimpiyatlar'a katılmaya hak kazanan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'yla ilgili yaptığı paylaşıma ilişkin kendini "Benim tebliğ görevim var" sözleriyle savundu.

Paylaşımı nedeniyle özür dilemeyi reddeden Şahin, "Müslüman kızların kıyafetlerine dikkat etmesi gerekir. Ama Müslümanlar için geçerli bu tabi. Bizim açıklara da kapalıya da saygımız var. Kimse üzerinde baskı kurmak gibi de bir niyetimiz yok. Ama Müslüman hanım hareketine, tavırlarına, giyimine dikkat eder. Ben bir görüş ortaya koydum. Bu da Kur'an'da vardır. Kur'an ne diyorsa o. Biz inanıyorsak ona uymak zorundayız. Ben gidip de Belediyenin Spor Salonu'nda oynayanlara bir baskı yapmadım. Biz hiç açık bayan kardeşlerimize baskı yapmayı aklımızdan geçirmedik" şeklinde konuştu.

"Tebliğ vazifemi yerine getirdim"

Şahin, Atilla Güner'in "Türkiye böyle bir mutluluğu yaşarken siz neden böyle bir mesaj atma gereği duydunuz? Sizin huzurunuza mı çıkmış gibi düşündünüz" sorusuna ise "tebliğ görevimiz" yanıtını verirken, şu ifadeleri kullandı:

"Biz hakaret mi ettik kardeşim? Müslüman bir bayanın böyle yapması gerek dedik. Yapmazsan yapma… Demokrasi var mı ülkede, ben de fikrimi beyan ettim ya bundan niye bu kadar gocunuyorsunuz ki? Ben Belediye Başkanları içinde spora en çok destek veren benimdir. Demokrasi varsa fikir özgürlüğü varsa ben de kendi görüşümü dile getiririm. Partinin görüşü değil bu benim görüşüm. Sen yaşarsın yaşamazsın giyinirsin giyinmezsin hesabını Allah'a vereceksin. Allah Müslümanlar'a tebliğ vazifesi vermiş kardeşim. Ben de bu görevi yerine getirdim."

Yorumlar

Yorumlar
Allah senden Razı olsun...
recep horoz 16.01.2020 - 10:06:38
ADAMSIN ADAM. BİROL BAŞKANLA DEVAM........
avukat 16.01.2020 - 09:13:15
bir kadının ve hatta erkeğin bile şort giymesi haramdır.bu açık ve net.isteyen giyer, isteyen giymez o ayrı konu.herkes hesabını verecek.başkan cesaretle kişisel görüşünü söylemiş, mertçe..kıvırmamış..tebliğ vazifesini yapmış.kimseye baskı falan yapmamış.ne var bunda.yani teröristlik mi yapmış.nedir bu hücum.el insaf.milli heyecanmış.falan filan.piyangodada MİLLİ yazıyor.diyanet açıkça HARAM diyor.milli yazıyor diye milli olmuyor yani.bazıları öyle zannetse de. bu ülkede herkes her konuda kişisel görüşünü söyleyebilirken i başkana yapılan bu haksızlıktır.neticede kurumsal bir açıklama yapmamıştır.
E.ESER 16.01.2020 - 09:20:14
RABBİMSENDEN RAZI OLSUN BAŞKAN...BU ZAMANDA MAKAM MEVKİ DÜŞÜNMEDEN HAK OLANI SÖYLEDİN ..SAKIN KENDİNİ ÜZME .BU MİLETTE BU OLAYA 1 KİŞİ KARŞI ÇIKAR İMANI OLAN HEKESDE SENİN YANINDA OLUR...İNŞAALLAH
ads 16.01.2020 - 09:10:31
siz kapıyı gösterdi demişsiniz bu adam en oy almayan partiden bile vekilliğe aday olsa yine kazan çıkarır kapıyı siz görürsünüz o zmn
Başkan hedef gösterdi şimdi aşırı dinci biri bu valeybolculara bir kötülük yapsa bunun suçlusu kim. Sonuçta öyle bir gündem olduki ülkede tesettür giymeyenlerin resmen temsilcisi oldu bu arkadaşlar.
irfan AKDOĞAN 16.01.2020 - 08:08:09
Erkek ve kadın mü'minlere gelince, onlar birbirlerinin yakını ve dostlarıdırlar; hep iyi ve doğru olanın yapılmasını emrederler, kötü ve zararlı olanın yapılmasına engel olurlar; TEVBE 71 EVET ALLAH (CC) TEBLİĞİ HER KADIN VE ERKEK ÜZERİNE FARZ KILMIŞTIR YANİ EMRETMİŞTİR İŞTE BİROL ŞAHİN BİZİM YAPMADIĞIMIZI YAPMIŞ TIR ONU TEBRİK EDİYORUZ VE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
hasan delihasan 16.01.2020 - 08:07:30
adamsın adam.bir adım geri atma. müslümanlar seninle.
talat 16.01.2020 - 08:01:20
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BAŞKAN.DUYGULARIMIZA TERCÜMAN OLDUN.BIRAK GAFİLLER NE DERSE DESİN.PARTİDEN DE ATARLARSA ATSINLAR.DOĞRU OLANI SÖYLEDİN SEN.BU DEVİRDE BUNA CESARET ETMEK YÜREK İSTER YÜREK.
yeni