Back To Top
FINDIK 25 LİRAYA ÇIKACAK

FINDIK 25 LİRAYA ÇIKACAK

 - 1 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.01.2020
FINDIK 25 LİRAYA ÇIKACAK
- A +

 Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındık fiyatlarının yeni yıl ile birlikte yükselişe geçtiğini belirterek, "Şu andaki göstergeler, fındık fiyatının 23 ila 25 lira bandında oluşacağını gösteriyor" dedi.

 Geçen yıl 13 lira seviyesine kadar düşen fındık fiyatları, yeni yılla birlikte yükselişini sürdürüyor. Haftaya serbest piyasada 20 TL'den işlem görerek başlayan fındık fiyatları, zaman zaman 21 liraya kadar çıkıyor.

Fındık fiyatlarındaki yükselişi değerlendiren Ordu Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, Çin'e yapılan ihracatın artış göstermesi ve Türkiye'de fındık tüketiminin artmasının talebi arttırdığını açıkladı. Arz yönünde dengenin bozulduğunu ifade eden Akça, üreticilerin emanete fındık bırakmamasının da fiyatları yükselten önemli bir etken olduğunu kaydetti.

Ordu Altınordu ilçesi Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, fındık fiyatlarının yeni yıl ile birlikte yükselişe geçtiğini belirterek, "Şu andaki göstergeler, fındık fiyatının 23 ila 25 lira bandında oluşacağını gösteriyor" dedi

Yorumlar

Yorumlar
Mustafa ARI 18.01.2020 - 12:46:25
Bu gün Fatsada fındık fiyatı 16.5- 17 tl civarında. 25 lira olacak diye üreticiye boş ümit pompalamak hangi akla hizmet. Bizim kurumlarımızı bu akılla yönetip içini boşaltmak kimlerin işine gelir. Siz ne ayaksınız.
yeni