Back To Top
Erdoğan...AK Parti’li ve diğer belediyeleri birbirine zimmetliyoruz

Erdoğan...AK Parti’li ve diğer belediyeleri birbirine zimmetliyoruz

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.01.2020
Erdoğan...AK Parti’li ve diğer belediyeleri birbirine zimmetliyoruz
- A +

 Beştepe’deki Kardeş Belediyeler Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’li belediye başkanlarına seslendi. Erdoğan, AK Parti’ye katılan belediye başkanlarına ilişkin, “Daha avantajlı olan AK Parti’li belediyelerimizle, dezavantajlı konumda bulunan diğer belediyelerimizi ensar-muhacir anlayışıyla birbirine zimmetliyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“AK Parti’li belediye başkanı zorluklardan yılmayan bir belediye başkanıdır. Başkalarının yaptığı gibi “olmaz” demeyecek. Biz verdiği sözü tutan bir partiyiz. AK Parti’nin başarısının gerisinde her türlü şart altında millete hizmet aşkını koruması vardır. Bundan sonra da bu özelliğimizi koruyacağız. İman varsa insan da vardır diyerek, Türkiye’nin yarınlarını oluşturacak her projeyi yapmaya çalışacağız.

Eski bir belediyeci olarak sizlerin hangi zorluklarla mücadele ettiğinizi biliyorum. Çünkü biz de 1994 yılında göreve geldiğimizde bürokrasiden vesayete birçok sıkıntı yaşadık. Ama asla pes etmedik. Belediye başkanlığım dönemimde hem şeytan taşladık hem de tavaf yaptık.

Coğrafyamızın farklı yerlerinde belediyelerimizin ayak izlerine şahit oluyoruz. Bu sebeple belediyelerimizin bütün çalışmalarına destek olmaya çalışıyoruz. Bugünkü toplantımızı ensar muhacir kardeşliğinin mahalli idarelere uygulanması olarak görüyorum. Bizim anlayışımızda malı paylaşmak malı azaltmaz, çoğaltır. Daha avantajlı olan AK Parti’li belediyelerimizle, dezavantajlı konumda bulunan diğer belediyelerimizi ensar-muhacir anlayışıyla birbirine zimmetliyoruz.

Belediye başkanlarımdan ricam kendi gündeminize odaklanmanızdır. Başkalarının kısır siyasetinin bizi esir almasına izin vermeyeceğiz. Aksi takdirde vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü yerine getirebilmemiz mümkün değildir. Bize gurur, kibir, nefsaniyet yakışmaz.”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni