Back To Top
MHP, Filenin Sultanları hakkında Birol Şahin'in tepki çeken açıklamasına savunma istedi

MHP, Filenin Sultanları hakkında Birol Şahin'in tepki çeken açıklamasına savunma istedi

 - 10 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -15.01.2020
MHP, Filenin Sultanları hakkında Birol Şahin'in tepki çeken açıklamasına savunma istedi
- A +

Düzce Kaynaşlı'nın MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin, Olimpiyat vizesi alan Kadın Milli Voleybol Takımı'nı 'kendilerini teşhir etmek'le eleştirmişti. Sosyal medyada tepkilerin gelmesi sonrası MHP harekete geçti. Belediye Başkanı'ndan savunma istendi.

 Düzce Kaynaşlı'nın MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin, Almanya'yı 3-0 yenen ve Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları hakkında bir paylaşımda bulundu. Şahin, "Kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin" ifadelerini kullanınca sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

MHP, tepki çeken paylaşımda bulunan belediye başkanı için ilk adımı attı. Başkan'ın savunması istendi.

"KENDİNİ TEŞHİR EDECEKSİN SONRA DA SEVİNECEKSİN"

Birol paylaşımında, "Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil" şeklinde yazdı.

 

 

"İSLAM ÜLKESİNDEYİZ"

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre, telefonla ulaşılan başkan Şahin söz konusu paylaşımın kendisine ait olduğunu kabul ederek, "Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram" dedi.

BAHÇELİ TEBRİK ETTİ

Öte yandan MHP Lideri Devlet Bahçeli, bugün yaptığı grup konuşmasında "Almanya'yı mağlup ederek Tokyo'da düzenlenecek olimpiyatlara katılmaya hak kazanan sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum" dedi.

 


 

Yorumlar

Yorumlar
ads 16.01.2020 - 09:14:18
ertuğrul sen kafiristana gitsene
Başına iş mi açtı? Asıl iş öldükten sonra kimin başına ne işler gelecek düşünüyormuyuz hiç?
Burası yobaz dolmuş. Yallah Arabistan’a. Orada mutlu olursunuz
Kesinlikle başkanım Akçakoca lı olarak yanındayız, gerçekleri konuşanlar, dile getirenler 9 köyden kovulur misali, buna sahip çıkamayan devlet bey utansın, cumhurbaşkanı utansın, Müslümanım diyen tüm müslümanlar utansın.
Başkan olması gereken bir paylaşım yapmış tebrik ediyorum.
KADINLAR NEDEN KENDI ARALRINDA SPOR YAPSIN ?? BU ULKEde ulkemizi Her alanda temsil etmiß birçok kadin sporcu var NE GIYDIGINE BAKMAK YERINE LUTFEN BASARILARA ODAKLANIN ! BU BASKANIN SOYLEDIKLERINIDE DESTEKLEYEN KADINLAR GERCEKTEN SAKA GIBISINIZ KIYAFETE BAKMAYIN BASARIYA ODAKLANIN EDEP KIYAFETLE OLMUYOR
hasan delihasan 15.01.2020 - 11:03:02
seni mhp den atsalar da, halkın gönlünden atamazlar, büyük başkan. kervan yürür.dert etme.
fadime 15.01.2020 - 08:27:35
başkan gayet edepli konuşmuş. karşı çıkanlar kendi edeplerinden sorumlu !!!
ömerali 15.01.2020 - 08:20:21
BAŞKAN, SEN TARİHE GEÇTİN...KİM NE YAPARSA YAPSIN, MİLLET SENİNLE.
ÇİLİMLİ 15.01.2020 - 08:18:16
BAŞKAN DOĞRU KONUŞMUŞ..SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ.
yeni