Back To Top
“BASINA BÜYÜK İŞ DÜŞMEKTEDİR”

“BASINA BÜYÜK İŞ DÜŞMEKTEDİR”

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -11.01.2020
“BASINA BÜYÜK İŞ DÜŞMEKTEDİR”
- A +

 Memur Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kahvaltılı programda Düzce’de faaliyette bulunan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yönetim kurulu üyelerinin de yer aldığı programda basın mensuplarının yaşadığı sıkıntılar ele alındı.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle son olarak Memur Sen Düzce İl Temsilciliği tarafından program düzenlendi. Öğretmenevi’nde düzenlenen programa Memur Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, yönetim kurulu üyeleri ve Düzce’de görev yapan basın çalışanları katıldı.

Programda açıklamalarda bulunan Memur Sen Düzce Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi şu ifadelere yer verdi:

“Hepinizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlamak istiyorum. Gazeteciler zor şartlar altında görev yapmaya çalışıyorlar. Bu şartlar altında bile özgürlükçü, ilkeli yayın anlayışlarıyla hareket ediyorlar. Gazetecilerimizin her zaman yanında olduğumuzu bilmenizi isterim. Ülkemizde önce bayram, daha sonra da gün olarak 59 yıldır kutlanıyor. En yakın çevremizden un uzak coğrafyalara kadar eksiksiz, tarafsız, doğru haber almak en temel insan hakkıdır. Doğru bilgi, egemenlik savaşlarının haber ve bilgi kirliliği ile daha fazla sürdürüldüğü günümüzde daha da bir önem kazanmıştır. Basınımız, tam da bu noktada insanların doğru haber almada aracılık etmesi yönüyle sosyal, kültürel, siyasal hayatımızda önemli bir işleve sahiptir. Günümüzde ileri bilgi teknolojileri ve internet imkanları sayesinde en şahsi olandan en genel ve sosyal olana kadar bütün olanların anında paylaşıldığı portal ve platformlar hayatın sıradan gerçeğine dönüşmüştür. Bu çağa ismini verecek kadar önem kazanan bilginin içerik, erişim ve paylaşımı haberin nitelik ve etkisini hiç olmadığı kadar arttırmış, ve değiştirmiştir. Bu nedenle basına büyük iş düşmektedir.”

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.