Back To Top
MİLLET BAHÇESİ İÇİN KAZMA VURULUYOR...

MİLLET BAHÇESİ İÇİN KAZMA VURULUYOR...

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -10.01.2020
MİLLET BAHÇESİ İÇİN KAZMA VURULUYOR...
- A +

 Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, millet bahçesi projesi için çalışmaların başladığını, TOKİ yetkililerinin bugün Düzce’yi ziyaret ederek alanda incelemelerde bulunacaklarını açıkladı.

 Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun stadyumun taşınması için onay verdiğini hatırlatan Özlü 2. Etap çalışmalarının da Haziran ayında start alacağını söyledi.

Özlü toplam yatırım bedelinin 40 milyon lira olduğunu kaydederek “Çok yakın zamanda millet bahçesi 1. Etap projesini hayata geçireceğiz. TOKİ’den başkan yardımcıları bizim mimarlar ile görüşecekler. Parklarda inceleme yapacaklar. Çok yakında kazmayı vuracağız. Haziran ayı itibariyle de 2. Etap çalışmalarına başlayacağız. Gençlik ve Spor Bakanımız stadyumun taşınması için onay verdi. Bunun için gerekli mali kaynak Bakanlık tarafından karşılanacak. Toplam yatırım bedelimiz 40 milyon lira” şeklinde açıklama yaptı.

Açıklamasında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile sosyal medya üzerinden yapılan tartışmaya da değinen Özlü “Sosyal Medya üzerinden şahsıma sataşarak tartışma yaşanmasına sebebiyet veren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile ilgili bir takım bilgileri paylaşmak istiyorum. Kendisinin Düzce’ye 25 kuruşluk bir faydası olmadı. Hecinler köylülerini kışkırtması ve konuyu çarpıtması sebebiyle 2015 yılından beri ÇED raporu olan düzenli depolama sahasına düzenli depolama maalesef yapılamadı. Kışkırtmalar sonucu Hecinlerdeki tesislerimiz atıl kaldı ve yağmalandı. Yaklaşık 2 milyon lira zarar meydana geldi. Bugüne kadar vahşi depolama alanına 1 milyon 638 bin lira ödeme yapıldı. Çöpün bertafı için yaklaşık 5 milyon 500 bin lira ödeme yapılmak zorunda kalındı. Tanal’ın Düzce’ye verdiği zarar yaklaşık 9 milyon lira” diye konuştu.

Özlü piyasaya olan borç ile ilgili söylentilere de yanıt vererek “Kendi döneminde hiç kredi kullanmadığını ve borçlanmadığı belirten Özlü, 477 milyon liralık borcun 436 milyon liraya indiğini belirtti. Özlü ayrıca piyasaya olan borcun arttığı iddialarına da şöyle yanıt verdi: “Piyasaya olan borcumuz 90 milyon lira. Bu miktarın yaklaşık 30 milyonu kendi şirketlerimize olan borcumuz. Piyasaya olan borcumuz ise 60 milyon lira” dedi.

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.