Back To Top
Türk Metal, Ümran Boru'dan atılan 19 işçiyi oyalıyor

Türk Metal, Ümran Boru'dan atılan 19 işçiyi oyalıyor

 - 2 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -7.01.2020
Türk Metal, Ümran Boru'dan atılan 19 işçiyi oyalıyor
- A +

 Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi Başkanı Özgür Elçi, sendikanın Ümran Boru temsilcisi Kadir Erkek  ve diğer sendika yöneticilerinin, işten atılan işçileri oyaladığı ortaya çıktı.

Bugüne kadar işten atılan 19 işçi ile ilgili hiçbir açıklama yapmayan sendika yönetimi, Pazartesi günü vardiya değişimi esnasında fabrika girişine toplayabildiği  15- 20 işçiye slogan attırarak göz boyamaya çalıştı.

31 aralık tarihinde işten atılan 19 işçi için eli kıpırdatmayan sendika yönetimi ile fabrika yönetiminin, 3 aralık tarihinde bir araya geldikleri toplu sözleşme görüşmeleri esnasında yapılan müzakere tutanağının hiçbir maddesinde, işten atılan işçilerin yeniden işlerine dönmelerinin müzakere edilmediği ortaya çıktı.

Sendika temsilcisi ile patron temsilcisinin birlikte imzaladıkları 20 maddelik UYUŞMALIK TUTANAĞI’nda, fabrika yönetimi tarafından işten çıkarılan arkadaşlarının yeniden işe dönmesinin görüşme tutanağında yer almadığı anlaşıldı.

Sendika yönetiminin pasif tutumunun  işlerinin başında olan fabrika çalışanlarını, “bize ne zaman sıra gelecek” diye  tedirgin ettiği ileri sürülürken, işten atılmalarına kesin gözüyle bakılan 30 işçinin her an kapının önüne koyulacağı ise an meselesi.

Yorumlar

Yorumlar
Ümran Boru da temsilcilik yapan arkadaşlara süs diyen arkadaş Ümran Boru da bu zamana kadar hiç böyle eylem görmüş mü. Ayrıca belediye başkanı Okan Yanmazın niye hiç sesi çıkmıyor merak ediyorum
Türk Metal Sendikasından beklentiniz başka ne olabilirki patron yanlısı sendikalardan biri içerdeki görev verilen sendikacılar da süs.
yeni