Back To Top
Bu Başarı, Emniyet ve Jandarmanın!

Bu Başarı, Emniyet ve Jandarmanın!

 - 0 Onaylı Yorum  -0 Bekleyen Yorum -6.01.2020
Bu Başarı, Emniyet ve Jandarmanın!
- A +

 Geçen yılın asayiş olayları Düzce Valisi Dr Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi. Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin özverili çalışması ile hemen hemen bütün asayiş olaylarında büyük düşüşlerin yaşandığı Düzce’de alınan bütün önlemlere rağmen kaçak içki ve alkollü araç kullanımında artış ise masaya yatırıldı.

 2019 yılında Düzce il genelinde yaşanan asayiş olayları, Düzce Valiliğinde yapılan toplantıda değerlendirildi. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın başkanlık yaptığı toplantıya Düzce İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çetinkaya ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Jandarma şube müdürleri ile emniyet müdürlüğü şube müdürleri katıldı. Toplantıda 2018 yılı ile 2019 yılı kıyaslaması yapan Vali Dr Zülkif Dağlı, il genelinde bütün asayiş olaylarında düşüşün yaşandığını faili meçhul suçun kalmadığını ifade etti. Kaçakcılıktan ölümlü trafik kazalarına kadar bütün olayların değerlendirildiği toplantıda 2018 yılına göre Düzce’de işlenen suçlarda ciddi azalma olması da Düzce İl Jandarma Komutanlığı ve Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı çalışma sergilediğini bir kere daha gözler önüne serdi.

Kaçak İçki Ve Alkollü Araç Kullanımı Arttı

Emniyet ve Jandarma ekiplerinin aldığı bütün önlemlere rağmen içki kaçakçılığında ve alkollü araç kullanımında yaşanan artış ise gözlerden kaçmadı. Emniyet ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen alkollü araç kullanan sürücüler ise hem kendi hem de diğer insanların canlarını tehlikeye atmaya devam ediyor. Emniyet ve Jandarma ekipleri ise bu ve bunun gibi vatandaşların canına hiçe sayan tüm suçlar için Düzce’de denetimlerini yeni yılda da sıkı tutuyor. Düzce’nin birçok noktasında sahte alkol ve alkollü sürücülere yönelik denetimlerine devam eden ekipler, Yeni yılla birlikte özellikle alkol kaçakçılığında ve alkollü araç kullanımının önüne geçmek için Vali Dr. Zülkif Dağlı ekiplere talimat verdi. Özellikle alkollü araç kullanımı ile ciddi mücadele edeceklerini dile getiren Dr. Dağlı; “Alkollü araç kullanımı hem kendi canlarını hemde trafikteki diğer insanların hayatlarını hiçe saymaktır. Bizde bu konuya ayrı önem vererek sürücülerin alkollü araç kullanmasının önüne geçeceğiz. Diğer suçlarda yaptığımız topyekün mücadeleyi bu yıl bu konuya da ağırlık vererek yapacağız. İnsanlarımıza da alkollü şekilde düreksiyon başına geçmemeleri konusunda uyarıda bulunuyorum. Çünkü bu çok önmeli bir konu. Kimsenin canının yanmasını istemiyoruz. Alkollü araç kullanan sürücüler yakalandıkları takdirde araçlarının trafikten mene, sürücü belgelerinin iptaline kadar giden sonuçları var. Vatandaşların bunlara dikkat etmelerini istiyoruz” dedi. (İHA)

Yorumlar

Yorumlar
Bu Habere Daha Önce Yorum Yapılmamış.
yeni